Bulaşık Makinesi Yıkama Yaparken Kurutma Yıkama Bitti Lambası Yanıp Sönüyor

Bulaşık makineleri modern çağın en önemli beyaz eşya teknolojilerinden birisidir. Bu yüzden de günlük yaşantı içerisinde çok önemli yeri bulunan bulaşık makinelerinde meydana gelebilecek arızalanmalar çok ciddi aksamalara ve sorunlara yol açabilir. Bu noktada bulaşık makinesinin normal kullanımı çerçevesinde dışarıdan hem elektriksel hem de fiziksel doğrultuda olağandışı bir etken meydana gelmeden makinenin yıkama programı sırasında sona doğru yıkama-kurutma bitti ışığının yanıp-sönmesi sorunu meydana gelmesi durumunda Esenşehir Arçelik Servisi merkezinin profesyonel desteğine başvurmanızı öneriyoruz.

 

Bulaşık makinesinin yıkama programının sonuna doğru meydana gelen yıkama-kurutma bitti lambasının yanıp-sönmesi probleminde makine fişinin çekilmesi ve ardından yeniden çalıştırılması kullanıcı tarafından denenebilir. Ancak sorun tekrar eder ise Arçelik Servisi profesyonel ve uzman müdahalesi için destek alınması gerekir. Bu çerçevede de bulaşık makinesinde bu tip sorunlara yönelik olarak öncelikli olarak arıza tespiti için uzman personeller tarafından bulaşık makinesinde sırasıyla;

 

*Bulaşık makinesinin kapısı kilitleniyor mu?

*Su alma işlemi başladıktan sonra duruyor mu?

*Su ısıtma işlemi başladıktan sonra duruyor mu?

*Bulaşık makinesi tamburu dönüş yapıyor mu?

*Sıkma  işlemi başlayıp, duruyor mu?

*Bulaşık makinesi yıkama sonunda su boşaltıyor mu? Şeklindeki sorular ile arızanın tespitini gerçekleştirmektedir. Bu sorular üzerinden makinenin kart arızası kontrolü için bulaşık makinesi test programında çalıştırılmaktadır. Eğer onarım imkanı verecek bir arıza söz konusu ise onarım ile daha düşük maliyetli çözüm sağlanabiliyor.

 

Ancak bulaşık makinesinin kartında çözüm imkanı bulunmayan sorun mevcut ise kart değişimi yapılarak arıza çözüme kavuşturuluyor. Arçelik Servisi uzmanları bulaşık makinesinde su alma noktasında su alımı ardından ısıtma işlemi yerine getiriliyor ise ventil ve rezistanslarda sorun olmadığı belirlenir. Aynı zamanda da ayarlanan derecenin yakalanması halinde ısıtma sona ermekte ise termostat parçasında da sorun olmadığı belirlenir. Bu doğrultuda da makinede yalnızca sensörler ve kapı kilidi kalır ki kapı kilidi arızası halinde makineniz hiç çalışmaz. Sensör arızasında ise pratik ve ekonomik bir şekilde arıza çözümü değişimle sağlanabilir. Tüm bu arıza onarım müdahaleleri için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak erişebileceğiniz çağrı merkezimiz üzerinden profesyonel servis uygulamalarımızdan yararlanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.