Bulaşık Makinesi Suyunu Isıtmıyor

Bulaşık Makinesinde Bulaşıklar Soğuk Suda Yıkanıyor

 

Bulaşık makinelerinin geliştirilmesi ile birlikte artık evlerdeki en zahmetli işlemlerden birisi olan bulaşık yıkama işleminin çok daha kısa süreler içerisinde çok daha konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilmesi sağlanır duruma eldi. Bu yüzden de günümüzde bulaşık makinesi kullanımı her geçen gün büyük bir hız ile artış gösteriyor. Bulaşık makinelerinin kullanımı yaygınlaştıkça kullanımda daha fazla sorun meydana geldiği görülüyor. Bu kapsamda da bulaşık makinesinin yıkama işlemini soğuk su ile yaptığı günümüzde bulaşık makineleri ile ilgili olarak Arçelik Servisi merkezimize en sık gelen arızalanmalar arasında ilk sırada yer alıyor. Bulaşık makinesinin normal standartlarda programına göre belirlenmiş olan yıkama suyu sıcaklığına, suyu getirmesi gerekir. Ancak belirli etkenlerden dolayı makine bu işlevini yerine getiremeyerek, yıkama işlemini soğuk su ile gerçekleştirir ve yıkama işlemi tam olarak istenen seviyede hijyenik hale getirilemez.

 

Bulaşık makinesinin yıkama suyunu ısıtmaması durumunda mutlaka profesyonel destek almanız çok önemlidir. Hem bulaşık makinenizi verimli kullanabilmek hem de daha uzun ömürlü olmasını sağlamak adına makinenizin yıkama suyunu ısıtmadan yıkama yapmaya başlaması durumunda Sarıgazi ArçelikServisi profesyonel servis desteğinden faydalanmanızı öneriyoruz. Bu kapsamda bulaşık makinesinin yıkama suyunu ısıtmaması ile ilgili olarak her zaman ilk olarak makine içerisinde bulunan ısı sensörlerinin kullanımdan kaynaklı zaman içerisinde fonksiyonelliklerini kaybetmiş olmaları değerlendirilir. Bu parçaların özelliklerini yitirmiş olmaları makinenizin suyu ısıtmaya başlamadan önce yıkama programına devam etmeye başlamasına sebep olur. Eğer makinenizde sensör arızası bulunuyor ise bireysel olarak parçayı temin ederek, temin esnasında da gerekli bilgileri alarak, kolay bir şekilde değiştirebilmek mümkündür.

Bulaşık makinesinin sensörlerinde sorun bulunmaması durumunda ise diğer bir olasılık makinenizin rezistansı olurken, rezistansın bozulmuş veya yanmış olması durumunda suyu ısıtmaz ve makinenizin marka ve modeline göre değişen fiyatlar üzerinden değişim uygulanması gerekir. Ancak bu durumda makinenizin Arçelik Servisi merkezine götürülmesi gerekliliği oluşur. Bu tip durumlarda hem kaliteli hem profesyonel hem de ekonomik hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız servisimizin 7 gün 24 saat kesintisiz olarak destek sunan çağrı merkezine başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.