Çamaşır Makinesinin Kapağı Yıkama Sonrası Açılmıyor

Çamaşır makineleri teknolojileri gereğince her zaman en yüksek güvenlik yapısı içerisinde çalışma gerçekleştirir. Çamaşır makinelerindeki en önemli güvenlik noktalarından birisi de makinenin kapağıdır. Çamaşır makinelerinde yıkama programı esnasında makine kapağının açılabilmesi mümkün değildir. Normal şekilde programın sona ermesinin ardından belirli bir zaman dilimi içerisinde( makine marka ve modeline göre değişiklik gösterir) otomatik olarak, kapağının açılabilmesine izin verir. Ancak bazı durumlarda çamaşır makinesinin programının sona ermesine karşın yine de kapak açılmaması problemi ile karşı karşıya kalınabilir. Bu durum makinede bir problem olduğunu gösterir ki ArçelikServisi uzmanlarımız, bu soruna yol açabilecek başka arızalara dair de dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıyor.

 

Çünkü çamaşır makinelerinde yıkama programının tamamlanmasının ardından kapağın belirli süre sonra açılabilmesi gerekirken, açılmıyor ise makinede programın sona ermemesini sağlayacak bir etken meydana gelmiş anlamına gelmektedir. Makinenin kapağının yıkama sonrasında da açılamaması makine kazanı içerisinde su kalmış olması, yıkama programının tamamlanmadığı şeklinde kart hatasının meydana gelmiş olması gibi olasılıklar söz konusu olur. Bu yüzden çamaşır makinenizin kapağı yıkama sonrasında açılmıyor ise Arçelik Servisi uzman ve profesyonel müdahalelerinden destek almanızı öneririz. Bu şekilde çamaşır makinenizin sorununa/sorunlarına ilişkin olarak kapsamlı bir inceleme gerçekleştirilmesi sağlanır.

 

Çamaşır makinenizin kazanı içerisinde su kalma ya da kart arızası gibi bir durum söz konusu değil ve yıkama programı ardından yine de kapağı açamıyorken makineyi fişten çektikten sonra kapağın açılabiliyor olması mekanik bir problem olmadığını gösterir. Ancak fişten çekilen makinenin kapağının halen açılmaması kapakta mekanik bir arıza olduğunu gösterir ki bu durumda kapak değişimi uygulanarak sorun çözülür. Ancak makine kapağı makineyi fişten çektikten sonra açılabiliyor ise makinenin yıkama programı ardından kapağa giden elektriği kesemediğini gösterir ki bu durumda söz konusu elektrik akımını sağlayan kablolar kontrol edilir ve kart kontrolü yapılır. Arızalı olmaları durumunda yenisiyle değiştirilir. Ancak bazı makinelerde yıkama sonrasında kapağı açabilmek için açma-kapama düğmesine basılması gerektiğinin unutulmaması gerekir. Diğer tüm makine sorunları ile ilgili olarak 7 gün 24 saat Arçelik Servisiçağrı merkezimizi arayarak, profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.