Çamaşır Makinesi Kapalıyken Kazanına Su Doluyor

Çamaşır yıkama işlemini modern standartlara taşıyan ve çok daha kısa süreler içerisinde en kirli çamaşırları dahi yüzde yüz hijyenik duruma getirebilme şansı veren çamaşır makinesi teknolojisi, günlük yaşamımızın merkezinde kendisine yer buluyor. Özellikle de son yıllarda hızla gelişen beyaz eşya teknolojisinin temel bir yaşam alanı gereksinimi haline gelmesi ile birlikte çamaşır makineleri her eve girmeyi başardı.Yüksek fonksiyonellikler içeren teknolojilere sahip olan çamaşır makineleri ile tüm çamaşırları en kaliteli şekilde yıkarken, zaman içerisinde bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor ki ArçelikServisi merkezimizde de çamaşır makineleri ile ilgili olarak çamaşır makinesinin çalışmıyorken kazanının su dolması sorunu yaygın olarak görülebiliyor.

 

Çamaşır makinesinin fişe ve su vanasına takılı olmasına karşın herhangi bir programın seçilmemiş halde çalışmadan durduğu sırada kazanına su dolması, makinede bir problem olduğunu göstermektedir. Çamaşır makinesinin kendi kendine içerisine su alımı yapması, çamaşır makinenizin bazı parçalarında arıza meydana geldiğini gösterir ki bu durumda kesin çözüm sağlayabilmek adına profesyonel yardım almanız çok önemlidir. Sapanbağları Arçelik Servisi merkezimizin uzmanları çamaşır makinelerinin çalışmıyorken kazanına su dolması sorununa ilişkin olarak deneyim sahibi olmalarından dolayı kısa süre içerisinde sorunu çözüme kavuşturabilmektedir. Çamaşır makinesinin çalışmıyorken kazanına su dolması makinenizin su alma işlemini düzenlemekte olan parçası su giriş ventilinde arıza meydana geldiğini gösterir.

 

Çamaşır makinesinin çalışmamaktayken su alması problemi çerçevesinde Arçelik Servisi personellerimiz, makinenizin üst –arka kapağını açarak, su giriş hortumunun bağlandığı makinenizdeki parça olan su giriş ventilini kontrol ederek, arızalı olup, olmadığını teyit ediyor. Çamaşır makinesi su giriş ventili arızalı ise yerinden sökülerek, yenisi olan orijinal yedeği yerine takılarak, makinenizin hem çalışmıyorken su almaması hem de yıkama programlarında, programa uygun seviyede su alımını gerçekleştirmesini sağlamaktayız. Çamaşır makineniz çalışmıyorken kazanına su dolması ya da çamaşır makinenizde daha farklı bir problem ile karşı karşıya kalmanız durumunda kaliteli arıza onarım uygulamalarından yararlanabilmek ve kaliteli hizmet alabilmek için 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunan çağrı merkezimize, iletişim sayfamız üzerinde bulunan numaralar aracılığı ile ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.