Çamaşır Makinesi Tüm Programlarda Hemen Su Boşaltmaya Geçiyor

Çamaşır makineleriyle birlikte artık en kirli çamaşırlarınızı dahi çok kısa süreler içerisinde yüzde yüz hijyenik duruma getirebilme şansınız bulunuyor. BU yüzden de günümüz dünyasında yaşam alanlarında en sık ve en yoğun şekilde kullanılmakta olan beyaz eşya ürünlerinden birisi olan çamaşır makinelerinin ileri nesil teknolojisi sayesinde her türlü çamaşır türüne ve çamaşır kirine özel olarak yıkama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Çamaşır makinenizin normal kullanımı esnasında karşı karşıya kalabileceğiniz tüm arızalar ile ilgili olarak Çekmeköy Arçelik Servisi merkezimize profesyonel onarım hizmetleri için başvuru yapabilirsiniz. Bu noktada çamaşır makinenizin normal kullanımı esnasında karşı karşıya kalabileceğiniz arızalardan birisi de çamaşır makinesinin mevcut her programından hangisi seçilirse seçilsin su boşaltma işlemine geçiş yapması sorunu gelir.

 

Çamaşır makinenizin normal kullanımı esnasında aniden meydana gelen bu problem, çamaşır makinesini kullanamamanıza yol açacağından dolayı mutlaka bir profesyonel müdahale ile arızasına ilişkin olarak kontrol ve onarım çalışması gerçekleştirilmesini sağlamalısınız. Bu noktada Ataşehir Arçelik Servisi merkezimizin alanlarında uzman ekipleri çamaşır makinelerinin her program seçiminde doğrudan su boşaltma işlemine geçiş yapması problemine yönelik olarak ilk olarak çamaşır makinenizin marka ve modelini değerlendirmektedir. Çünkü bazı çamaşır makinelerinde alt kısım kapalı bazı çamaşır makinelerinde ise açık olabiliyor. Bu durumda söz konusu probleme neden olan arızada değişkenlerin meydana gelmesine yol açabiliyor.

 

Çamaşır makinesinin her program seçiminde başlat düğmesine basılmasından sonra doğrudan su boşaltma işlemine geçiş yapması probleminin eğer makinenin alt kısmı kapalı ise makinenin özelliği çerçevesinde bulunan taşma şamandırasının bir sebep dolayısı ile aktif hale gelmiş olmasından kaynaklandığını gösterir. Bu durumda çamaşır makinesinin aktif hale gelen taşma şamandırası normal hale getirilir ve gereksiz yere aktif olmasına neden olan etken ortadan kaldırılır. Eğer çamaşır makinesinin alt kısmı açık ise çamaşır makinesinin pompa motorunda bulunan triyakta kısa devre meydana gelmiş anlamına gelir ki bu durumda pompa motoru yenisi ile değiştirilerek, sorunun çözümü sağlanır. Tüm bu işlemlerden yararlanarak, profesyonel ve kaliteli bir şekilde çamaşır makinenizin probleminin giderilmesini sağlayabilmeniz için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ulaşabileceğiniz Arçelik Servisi merkezimizin çağrı hattından yardım alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.