Çamaşır Makinesinin Tüm Işıkları Gitti, Düğmeler Tepki Vermiyor

Çamaşır makineleri yaşam alanlarındaki en önemli yardımcılarımızdan birisi konumunda bulunuyor. Özellikle de en zorlu ve en yoğun çamaşırları dahi son derece rahat, hızlı ve daha kaliteli bir şekilde yıkayabilmek çamaşır makineleri ile birlikte mümkün hale geldi. Ancak günlük yaşantımız içerisinde çok önemli yeri bulunan çamaşır makineleri yoğun kullanım, olağan dışı etkenler ve çevresel etkenler gibi pek çok farklı husus dolayısı ile zaman içerisinde arızalanabiliyor. Çamaşır makinesi arızası durumunda Arçelik Servisi profesyonel çözümlerinden yararlanılması, etkin ve kaliteli onarım imkanından faydalanılmasını sağlayacaktır. Bu noktada standart kullanım esnasında çamaşır makinesinin yıkama programını gerçekleştirirken, aniden tüm ışıklarının sönmesi ve program başlat-kapat düğmesinden hiç tepki alınamaması gibi bir durum ile karşı karşıya kalınabiliyor.

 

Çamaşır makinelerinin özellikle yoğun kullanımlarda ya da elektriksel olağandışı hallerde meydana gelebilmekte olan bu çamaşır makinesi arızası durumunda bireysel olarak herhangi bir kontrol gerçekleştirebilmek mümkün değildir. Her ne kadar çamaşır makinesi arızaları durumunda kullanıcı olarak evde bireysel olarak gerçekleştirilebilecek müdahaleler ve kontrol işlemleri bulunuyor olsa da bu tip arızalarda ana etkenin çamaşır makinesi kartı dolayısı ile elektriksel olması profesyonel düzeyde ekipmanların kullanılması gerekliliğini doğurmaktadır. Nitekim Arçelik Servisi merkezimizde standart yıkama işlemi esnasında tüm ışıkları sönen ve herhangi bir tepki vermeyen çamaşır makinelerinin halk arasında ‘beyni’ olarak belirtilen kartının yandığının göstergesidir.

 

Yoğun kullanım veya daha farklı bir etken dolayısı ile çamaşır makinesinin kartının yanması durumunda kart değişimi veya mümkün olması durumunda kart onarımının gerçekleştirilmesi gerekir. Böylelikle çamaşır makinesinin yeniden yıkama programlarındaki işlevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi sağlanır. Bu noktada Cevizli Arçelik Servisi merkezimizde uzmanlarımız çamaşır makinesinin yanan kartının onarımından ziyade yeni kart ile değişiminin yapılmasını öneriyor. Çünkü çamaşır makinesinin onarılan kartının sıfır yani daha önce hiç işlem görmemiş olan karta oranla daha zayıf ve daha dayanıksız olabilme olasılığı taşıyor. Çamaşır makinenizde bu tip tepki problemleri ile karşı karşıya kalmanız durumunda 7 gün 24 saat iletişim sayfamızda bulunan çağrı merkezi numaralarımızı kullanarak profesyonel ve kaliteli arıza onarım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.