Uğurmumcu Arçelik Servisi – 0216 471 59 56

UĞURMUMCU ARÇELİK SERVİSİ

Beyaz Eşya |Klima | Kombi

Uğurmumcu Arçelik servisi firmamız, 1992 yılından beri Kartal Uğurmumcu mahallesi ve civar semtlerine Arçelik, Beko, Altus markalı beyaz eşya, klima ve kombi cihazlarınıza teknik servis hizmeti sağlamaktadır.

Garantili, hızlı ve uygun fiyatlı servis arıyorsanız doğru yerdesiniz. Telefon numaralarımızı arayıp ön bilgi alabileceğiniz gibi aynı gün için 7/24 kayıt bırakabilirsiniz.

 

BEYAZ EŞYA SERVİSİ – KLİMA SERVİSİ- KOMBİ SERVİSİ

 

Arızalarda Servis Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir

Buzdolabı Çalışmıyorsa

Buzdolabının fişi yerine tam olarak oturtulmamış olabilir, öncelikle fişin prize düzgün bir şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin. Buzdolabının fişinin bağlı bulunduğu sigorta atmış olabilir, prize elektrik gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Elektriğin olup olmadığı kontrol edildikten sonra halen sorun bulunamamışsa Uğurmumcu Arçelik Servisi teknik servis personellerinden profesyonel yardım talebinde bulunmanızı öneririz.

Buzdolabının Soğutucu Bölümünde Terleme Oluyorsa

Isı farkından kaynaklanan bir durumdur. Buzdolabının kapısı çok sık bir şekilde açılıp kapanıyorsa, yaşanan ısı farkından dolayı daha fazla çalışmak zorunda kalan cihazın soğutucu bölmesinde terlemeler görülebilir, bu nedenle öncelikle buzdolabının kapısının sürekli bir şekilde ve çok sık açılmadığından emin olunuz. Buzdolabının bulunduğu ortamın sıcaklığının çok düşük olması bu türlü terlemelerin görülmesine sebep olur ve bu durum buzdolabının kullanım ömrünün kısalmasına neden olur. Cihazının kurulduğu yerin asgari 10 derecenin üzerinde olmasına dikkat edilmelidir. Benzer şekilde cihazın bulunduğu ortamın çok nemli, rutubetli olması, cihazın kullanım ömrünün kısalmasına neden olur veya çeşitli arızaların ortaya çıkmasına neden olur. Stabil bir şekilde cihazınızı kullanmak için, kurulduğu yerin 10 derecenin üzerinde bir ortam sıcaklığına sahip ve aynı zamanda da rutubet bulunmayan bir yerde olmasına özen göstermelisiniz. Tüm bu denetimler sonucunda terleme devam ediyorsa, Uğurmumcu Mahallesi Arçelik Servisimemnuniyetle sorununuza profesyonel müdahale bulunarak en kısa süre içerisinde çözecektir.

Buzdolabından Hiç Ses Gelmiyor, Kompresör Çalışmıyorsa

Cihazın ilk kurulumundan veya bir süre kapalı kaldıktan sonra ilk çalıştırıldığında 5-7 dakika süre içerisinde cihazın çalışması gereklidir. Bu durum kontrol edilerek cihazın çalışmadığını fark ettiğiniz bir durumda, profesyonel yardım talep etmelisiniz. Buzdolabının buz çözme fonksiyonu devrede olabilir. Periyodik olarak buz çözme işlemi yapan buzdolabınızın bu süre zarfında kompresör sesini duymazsınız. Buz çözülmesi fonksiyonunun çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Cihazınızın soğutma ayarları, ortam koşullarına uygun ayarlanmamış olabilir, örneğin kışın yüksek soğutmaya ayarlanmış bir buzdolabı, devrini düşürerek az soğutma gerçekleştirir ve bu durumda kompresör sık sık çalışmaz. Tüm bu kontrolleri gerçekleştirdikten sonra, sorununuz çözülmediyse Uğurmumcu Arçelik Servisi, teknik servis personelleri probleminizi en kısa süre içerisinde çözecek teknik müdahaleyi gerçekleştirir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.