Yoğuşmalı Kombi Seçin Rahat Edin

Yoğuşmalı Kombiler iş prensipleri tarafından klasik kombiler ile benzer özellikler gösterirler. Yoğuşmalı Kombileri klasik kombiler ile ayrıştıran en büyük nitelikleri, atmosfere atılan su buharının sıcaklığının da ısıtma amaçlı kullanılabilmesidir. Yoğuşma ya da yoğunlaşma teknolojisi ile atmosfere atılan gaz halindeki su buharı yoğuşturularak sıvı duruma dönüşmesi sağlanır. Bu esnasa su buharının gaz halden sıvı duruma geçişi ile meydana çıkan ısı, ısıtma amaçlı kullanılabilir duruma gelir.

Yoğuşmalı Kombi’lerden elde edilen ısı verimliliği hemen hemen %109 civarındadır. Bu oran klasik kombilere göre %17 dolaylarında bir olumlu verime işaret eder. Yoğuşmalı Kombi’ler bu olumlu randıman nedeniyle benzer enerji ile daha çok ısıtma gücüne sahiptirler, ve enerji israfını büyük oranda azaltırlar.

Küresel ısınmanın da naturel yaşama ve insanın dünya üzerindeki varlığına meydana getirdiği tehdit göz önüne alınırsa kişilerin de, kurumların da bu konuda üst kısmına birçok vazife düşüyor. Bu nedenle ısınmak amaçlı, daha az yakıt harcayan, tasarruflu, çevreye daha az ısı kaçışına ne sebeple durumda olan , daha düşük atık gaz değerleri yer alan yoğuşmalı kombilerin seçim edilmesi bu görevi mahaline getirmek amaçlı yeteri kadar.

Ortalama 4 kişiden oluşan bir çekirdek ailenin yıllık doğalgaz harcamasının bir.500 TL. olduğu düşünülürse, %17’lik tasarruf 255TL. tasarrufa işaret eder. Bu her altı yılda bir yıl tasarruf ettiğiniz yakıt tutarıyla ısındığınızı gösterir. Ülkemiz’de aşağı yukarı üçbuçuk milyon kombinin benzer tasarrufu yaptığı düşünülürse, ülke ekonomisi amaçlı de bu büyük bir vazife. Evinizin ve ülkenizin ekonomisine katkıda bulunun, yoğuşmalı kombi seçin.

Yoğuşmalı kombilerin maddi yararlarıyla birlikte sağlığa da katkıları bulunmaktadır. Bu gün bu tür kombilerin kullanıldığı evlerde havanın nem oranı daha az etkilenirken çeşitli hastalıkların önüne de geçildiği bilinmektedir. Ayrıca bu tip kombi kullanımı çevre sorunlarına karşı da duyarlı olmanın bir gereğidir. Bu şekilde yapılan çalışmaların da bir çok kişiye ciddi yarar sağlayacağı görülmektedir. Bu yüzden yoğuşmalı tip kombiler marka ve model farkı gözetmeksizin daima diğer tip kombilerden daha fazla tercih edilebilecek kombiler olmalıdır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.