Bazı Kombi Terimleri

    Kombi plaka eşanjör: Çift eşanjöre sahip kombiler de bulunan bu parçanın görevi ana eşanjörden öbür bir deyiş ile birinci eşanjörden aldığı ateş gibi su ile şebekeden iştirak eden suyu ısıtmaktır. Bu kombi parçasının arıza vermesi şeklinde kombi servisi veya tamircisine başvurunuz.

            Kombi pompası: Kalorifer tesisatın da ya da kombinin içerisinde,  kapalı devre suyunu dolaştırıp,  ısınan suyun peteklere ve plaka eşanjöre gitmesini imkanı sunan kombi parçasıdır. Bu parçanın arızalanması, servisi veya tamire gereksinim duyulması şeklinde en yakın kombi servisine başvurmalısınız.

            Kombi basınç sensörü: Kombinin içerisinde ki su miktarını elektronik karta bildiren sensöre denmektedir.

            NTC – PTC  ( Kombi ısı Sensörü ) : Cihazın içerisinden geçtiğimiz ateş gibi suyun,  ne civarı sıcaklıkta olduğunu elektronik karta bildiren ve bunun sonucun da kombinin daha ne civarı çalışması gerektiğini belirleyen kombi parçasıdır. Bu parçanın arızalanması, servisi veya tamire gereksinim duyulması şeklinde en yakın kombi servisine başvurmalısınız.  Kalorifer ve ateş gibi su sensörü her vakit ayrıdır.  Her kombi de kesinlikle 2 sensör bulunmaktadır. Bu kombi parçasının arıza vermesi şeklinde kombi servisi veya tamircisine başvurunuz.

            Kombi baca sensörü: Bacalı kombiler de bulunan baca sensörü,  baca çıkışında ki ısıyla ortam sıcaklığı mukayesesi yaparak yeteri kadar derece de baca çekişi olup olmadığını bildiren kombi parçasıdır. Bu parçanın arızalanması, servisi veya tamire gereksinim duyulması şeklinde en yakın kombi servisine başvurmalısınız. Bu kombi parçasının arıza vermesi şeklinde kombi servisi veya tamircisine başvurunuz.

            Kombi doldurma Musluğu: Kombinin su bar ayarı düştüğü vakit kombiye bir daha su basmaya yarayan parçaya denmektedir.  Minik bir parça olmasına nazaran kombinin mühim parçalarından biridir.

            Kombi genleşme Tankı: Cihazın arka tarafına monte edilen,  yanma odasının arkasında ki kısım da bulunur.  Genleşme tankı kombi ve kalorifer tesisatın da bulunan suyun ısınmasından meydana gelecek genleşmenın tesisata ve cihaza zarar vermemesi için tesisatta ki suyun dengesini imkanı sunan kombi parçasıdır. Bu parçanın arızalanması, servisi veya tamire gereksinim duyulması şeklinde en yakın kombi servisine başvurmalısınız.  Yarısı

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.