Bulaşık Makinesi Filtre Temizliği

Bulaşık makineleri 21.yüzyıl dünyasının en önemli ve en fonksiyonel beyaz eşya teknolojileri arasında yer almaktadır. Üstün fonksiyonellikleri ile çok geniş kapsamlı bulaşık yıkama işlemi gerçekleştirebilme şansı veren bulaşık makineleri günümüzde çok fazla bulaşığın dahi çok kısa süreler içerisinde düşük su ve elektrik tüketiminde çok kaliteli biçimde yüzde yüz hijyenik olacak şekilde yıkanmasını sağlıyor. Dünya genelinde tüm beyaz eşya teknolojilerinde olduğu gibi bulaşık makinesi teknolojisinde de lider marka konumunda bulunan Arçelik’in yeni nesil akıllı bulaşık makinesi modelleri son derece yoğun ilgi görüyor. En yeni Arçelik teknolojisini dahi yakından takip etmekte olan Arçelik Servisi bulaşık makinesinde sorunlarda kullanıcıya önemli yardımlar sağlıyor.

 

Bulaşık makinesi kullanımı esnasında bazı noktalara dikkat edilmesi durumunda makinenin çok daha uzun ömürlü bir kullanıma sahip olacağı Arçelik Servisi deneyimli ve uzman teknik personelleri tarafından kullanıcılara belirtiliyor. Bu çerçevede de özellikle bulaşık makinelerinin kullanımı sırasında birkaç yıkamada bir olarak makine filtresinin temizlenmesi çok önemlidir. Sürekli olarak bulaşıklardaki artıklara maruz kalan bulaşık makinesi filtresi zaman içerisinde yoğun kirden veya yabancı cisimlerden doları zamanla tıkanarak, işlevini yerine getiremeyecek duruma gelebilir. İşte bu durumun önlenmesi için mutlaka düzenli şekilde bulaşık makinesi filtresi temizliğinin yapılmasına önem gösterilmesi çok büyük bir önem arz etmektedir.

 

Temelde 2 adet filtre bulunan Arçelik bulaşık makinesindeki ilk filtre makinenin alt bölümünde yer alan dip filtredir. Bu filtreye erişim için makine alt sepeti öne çekilmelidir. Bu filtre Arçelik bulaşık makinesi modeline göre doğrudan yukarı çekilerek ya da saat yönünde çevrilerek yerinden çıkartılarak, temizliği yapılmasından sonra aynı şekilde yerine takılabilir. Bir diğer filtre ise bulaşık makinesinin su giriş hortumu ucunda bulunuyor. Bu parçanın da özellikle su tesisatında bulunan yabancı cisimler nedeni ile tıkanma olasılığının değerlendirilmesi dolayısıyla aralıklarla temizlenmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Bulaşık makinesinde meydana gelen diğer tip arızalanmalar ile ilgili olarak ise 7 gün 24 saat profesyonel Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilerek, profesyonel özel servis hizmetleri alınabilir ve makinenin uzun ömürlü bir kullanımının olması sağlanabilir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.