Bulaşık Makinesi Kurulumu

Arçelik  bulaşık makinesinin kurulumuna önem gösterilmesi gerekiyor. Makinenin performansının yanında ek olarak verimli kullanabilmek adına yapılması şart belli başlı kaideler bulunmaktadır

Arçelik  bulaşık makinesinin kurulumu temiz ve itinayla yapılmalıdır.Öncelikler temiz ve kuru bir yüzey seçilmelidir. Bu konuda kullanım kolaylığı da önemlidir.

 

Bulaşıkların alınması ve koyulması türlü kontrollerinin yapılması ve sağlıklı bir yıkama durulama yapılabilmesine imkan sunan yerlere kurulum yapılmalıdır.

Makine pis su ve türlü bağlantılarının yapılacağı en yakın yere koyulmalıdır.  Arçelik  bulaşık makinesi 0 santigrat derecenin altında bulunabilecek yerlere hiçbir zaman kurulmamalıdır. Makine nin kurulumu öncelikli olarak ambalaj üzerindeki yönergelerle gerçekleştirilmelidir.

Arçelik  bulaşık makinesini kapısından ya da tuşlarından tutmayarak zemine böylece yerleştirilmelidir. Makinenin düz bir zemine konulduğundan emin olunmalıdır. Kapısı şayet kapanmıyorsa zeminin düz olup olmadığına bakılmalıdır. Evinizdeki su tesisatının  Arçelik  bulaşık makinesiyle uyumluluğunu  Arçelik görevli servis elemanlarınca kontrol ediniz. Şehrin su şebekesinden gelebilecek olan su içerisine karışmış madde ya da parçacıklara karşı önlem alınması gerekir. Buna dikkat edilmezse makinenin bozulması kaçınılmaz olabilir.Bu nedenle su girişlerine özel fitrelendirmeler yapılabilir.

Eğer önceki makinenizin adına  Arçelik  bulaşık makinesi aldıysanız su bağlantılarını imkan sunan önceki su hortumunu hiçbir zaman kullanmayınız.  Arçelik  bulaşık makinesi ambalajında olan ve görevli servis elemanlarınca açılarak kontrol edilmiş olan hortumu kullanınız. Bu konuda hortum içerisinden su boşa akıtılmadı ve hortumun kullanımına, kontrol yapılmasıyla başlanmalıdır.

Arçelik  bulaşık makinelerince bazen Aquastop hortum kullanılmaktadır. Bu hortumlar hiçbir zaman kesilmemelidir. Nedeni ise bu hortum çok yüksek basınç altında çalışır. Kıvrılmasına ya da gerilmesine müsade vermeyiniz. Böylece kurulum yapınız.  Arçelik  bulaşık makinesi su boşaltma hortumu doğrudan gider deliğine ya da lavabonun pis su giderine bağlanmalıdır. Kıvrımlı yapısı yardımıyla rahatça tutturulabilir. Fakar 4 metreden uzun su tahliye borusu hiçbir zaman kullanılmamalıdır. Bu bulaşıklarımızın olması gerektiği kadar temizlenmemesi sonucunu doğurur. Aynı zamanda verimi azaltır. Bu nedenle  Arçelik  bulaşık makinesini kuracağımız yer önemlidir. Kurulumun uzmanı olmayan kişilerce yapılmasına engel olunmalıdır. Cihaz kurulumunda sadece uzman desteği alınmalıdır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.