Bulaşık Makinesi Su Almıyor, Nasıl Çözülür?

Her geçen gün hızla gelişen teknolojinin yaşam alanlarında sunmuş olduğu çok önemli modern çözümler bulunuyor. İleri nesil teknolojilere sahip olan modern yüzyıl beyaz eşya teknolojileri arasında bulunan ve son yıllarda lüks bir beyaz eşya teknolojisi olmaktan çıkan bulaşık makinesi teknolojisi hemen hemen her evde artık yaygın şekilde kullanılıyor. Üstün teknolojilere sahip olan Arçelik markalı bulaşık makineleri ile birlikte artık günün önemli bir bölümünü alan bulaşık yıkama işlemi sadece dakikalar içerisinde çok daha modern koşullarda sağlanıyor. Böylelikle artık bulaşık yıkamaya ayrılan vakitlerin bireysel aktivitelere yönelik olarak ayrılması mümkün oluyor. Ancak bulaşık makinesi teknolojisi zaman içerisinde arızalanabiliyor ki bu durumda bölgesel çerçevede Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel çözümler sunuluyor.

 

Arçelik markalı bulaşık makinelerinde çok sık şekilde görülebilen arızalanmalardan birisi olarak öne çıkan bulaşık makinesi su almama sorununa yönelik olarak Arçelik Servisi merkezinde profesyonel servis uygulamaları ile hızlı ve etkin çözümler sağlanıyor. Özellikle de ileri nesil teknolojiye sahip olan Arçelik bulaşık makinesinin teknolojisine uygun standartlardaki servis uygulamalarıyla çamaşırların yüksek kalitede yıkanmasını sağlayan makinenin uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmasını sağlıyor. Bulaşık makinesi su almıyor sorunu için alanlarında uzman personeller tarafından gerekli müdahalelerin ilk başında su giriş valfi yani su giriş ventili kontrol edilmektedir. Bu parçada yaşanan bozulma sonrasında makine su alamaz. Bu sebeple bulaşık makinesi valfi kontrol edilerek, arıza tespit edilmesi durumunda yenisiyle değiştirilir.

 

Eğer makine valfinde sorun bulunmuyor ise makinenin pompa motorunu kontrol eden Arçelik Servisi teknik ekipleri, makinenin pompa motorunda kısa devre olması durumunda su alımına engel olacağından yenisi ile değişimini gerçekleştirerek, makinenin standart şekilde su almasını sağlamaktadırlar. Bulaşık makinesinde bulunan su giriş valfi ile pompa motoru parçalarında arıza tespit edilmesi durumunda yapılan tüm parça değişimleri sırasında sadece orijinal Arçelik yedek parçası kullanımına önem gösterilmektedir. Böylelikle çamaşır makinesinin bu parçalarında dayanıksız ürün kullanımından kaynaklı yeniden aynı veya benzer arızalanmaların kısa süre içerisinde meydana gelmesinin önüne geçilebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.