Buzdolabı Motoru Çalışmıyor, Nasıl Çözülür?

Modern yüzyıl dünyasında besinlerin çok daha uzun süreler ilk günkü tazeliğinde saklanabilmesine yardımcı olan buzdolabı teknolojisi çağın en önemli teknolojik yeniliklerinden birisidir. İleri nesil teknolojiye sahip olan buzdolapları sayesinde artık besinler ilk günkü tazeliğini koruyacak şekilde en kaliteli standartlarda saklanabiliyor. Bu yüzden de hem iş yerleri hem de yaşam alanları açısından en vazgeçilemez beyaz eşya teknolojileri arasında yer alan buzdolaplarında meydana gelen arızalanmalarda ise profesyonel ve uzman müdahalesinin çok önemli olması sebebiyle bölgesel çerçevede Arçelik Servisi merkezince 7 gün 24 saat kesintisiz servis çözümleri sunulmaktadır. İleri nesil teknolojiye sahip olan buzdolabında meydana gelebilen buzdolabı motoru çalışmıyor sorunu en yaygın görülen sorunlardan birisidir. Buzdolabının motorunun çalışmaması, buzdolabının hiç çalışmamasına neden olur ki bu durum modern çağda buzdolabında bulunan besinlerin bozulmasına neden olabileceğinden en kısa süre içerisinde onarım için profesyonel yardım alınması gereklilik arz ediyor.

 

Buzdolabı motoru çalışmıyor ise alanlarında uzman Arçelik Servisi ekipleri tarafından gerekli olan müdahaleler modern standartlarda en hızlı şekilde uygulanmaktadır. Bu çerçevede de buzdolabı motoru çalışmaması sorunu buzdolabına gelen elektrik akımının ani şekilde kesilmesi veya yükselmesi çalışmasının kesilmesine neden olur. Bu noktada özellikle buzdolabı fişinin aniden çıkartılıp, takılması da önemli bir sorun kaynağı oluşturabilir. Bu tip durumlarda çalışmayan motor için 5 ila 7 dakika kadar süre verilmeli ve çalışmamaya devam etmesi durumunda profesyonel destek alınmalıdır.

 

Buzdolapları, diğer beyaz eşya teknolojilerine göre daha farklı olarak kesintisiz olarak yılın her günü her saat çalışma gerçekleştirmektedir. Bu durumda her ne kadar ileri nesil teknolojiye sahip olsa da buzdolabında çevresel koşullar başta olmak üzere kullanım hataları, ani elektrik dengesizlikleri ve tabii ki yoğun kullanım gibi faktörler buzdolabı motoru çalışmaması sorununa neden olabilir. Bu sorunun çözümü için Arçelik Servisi merkezi alanlarında uzman teknik ekipleri tarafından parça değişimi uygulanmaktadır. Buzdolabı motoru değişimi yerinde müdahale uygulamaları arasında yer alan işlemlerden birisi olması sayesinde kısa süreler içerisinde çözülebilmektedir. Özellikle de buzdolabı motorunun en önemli buzdolabı parçalarının en başında yer alıyor olması orijinal motor ile değişiminin yapılmasına dikkat ediliyor. Böylelikle dayanıksız ve orijinal olmayan buzdolabı motorlarının kısa ömürlü ve yeterli güçte olmamasından dolayı kısa süre içerisinde aynı veya benzer arızalanmalara mahal vermesinin de önüne geçilebilmiş olmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.