Çamaşır Makinesi Tamburu Çok Ses Yapıyor

Günümüzde çamaşır makineleri yaşam alanlarının en önemli parçalarından birisi haline gelmiştir. Gün içerisinde çok fazla zaman alan ve oldukça yorucu olan çamaşır yıkama işlemini daha modern koşullarda gerçekleştirebilme şansı vermekte olan çamaşır makinesi teknolojisi sayesinde çamaşır yıkamaya harcanan süre kısaldığı gibi önemli miktarda su tasarrufu edilebilmesi de mümkün oluyor. Bu sayede çamaşırları hem daha kısa sürede hem de daha kaliteli bir şekilde çamaşır makinesi teknoloji sayesinde elde çamaşır yıkama yöntemine göre yıkamak daha iyi sonuçlar alınabilmesini sağlıyor. Yaygın şekilde günlük yaşantı içerisinde kullanılan çamaşır makinesinde zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor. Arçelik Servisi merkezinde Arçelik çamaşır makinesi için görülen en popüler arızalanmalardan birisi olan çamaşır makinesi tamburu çok ses yapıyor sorunudur. Çamaşır makinesinin tamburunda çalışma esnasında çok fazla ses gelmesi, makinede ciddi bir problemin meydana geldiğini göstermektedir.

 

Çamaşır makinesinin standart kullanımı esnasında bir önceki yıkamada herhangi bir ses bulunmuyor iken bir sonraki yıkamada aniden başlayan tambur sesi, makinede bulunan bir parçada arızalanmanın yaşandığını göstermektedir. Bu durumda çamaşır makinesi tamburu ses çıkarması sorunu için profesyonel hizmetlerden yararlanılması için Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekiyor. Çamaşır makinesi tamburu çok ses yapması durumunda makinede ilk olasılık olarak makinenin kazanı içerisinde herhangi bir yabancı cismin kaçmış ve sıkışmış olmasıdır. Alanlarında uzman personeller bu durumda, makineyi kapatarak, içerisinde bulunan çamaşırları boşaltmakta ve makinenin kazanını sağ-sol şeklinde el yardımıyla çevirerek, ses kontrolü yapmaktadır. Bu durumda ses gelmeye devam etmekteyse bu durum çamaşırlardan kopan bir parçanın kazan ve tambur arasına kaçtığını göstermektedir.

 

Bu durumda da Arçelik Servisi teknik ekipleri tarafından makinenin kapağı açılarak, kapak ile kazan arasında bulunan körük lastiği ve kazanın arasını kontrol etmektedir. Bu bölümde yabancı cisim bulunmamakta ise tamburun üzerinde yer alan küçük su delikleri kontrol edilmektedir. İkincil olasılık ise iki koşuldan oluşmaktadır. Bu noktada çamaşır makinesinin ayakları boşta kalmış veya kazanı taşımakta olan amortisörler yerinden çıkmış veya kırılmıştır. Bu durumda ya yerinden çıkan amortisör yerine takılır ya da kırılan amortisör yenisi ile değiştirilerek, ses sorununun ortadan kaldırılması sağlanır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.