Fırın Alt ve Üst Pişirmeme Sorunları

Günümüzde teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte artık yaşam alanlarında ev teknolojileri çok önemli bir rahatlık ve konfor getiriyor. Gündelik yaşantı içerisinde insanların karşısına çıkan tüm gereksinimlerinin çağdaş dünya koşullarına uygun standartlarda karşılanarak insanlara çok daha modern ve çok daha yüksek konfor standartlarında bir yaşam sunulabilmesi sağlanıyor. Bu çerçevede de beyaz eşya teknolojileri, 21.yüzyıl dünyasının akıllı teknolojileriyle bir araya gelerek çok daha yüksek verimlilik, daha çevreci teknoloji kullanımı ve çok daha kaliteli bir kullanım standardı yaratıyor. Bu çerçevede de yeni nesil fırınlar ile mutfaklarda başta ev hanımları olmak üzere herkesin eşsiz lezzetler meydana getirmesi sağlanabiliyor. Ancak fırınların kullanımı esnasında da çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor ki bu noktada Arçelik Servisi tarafından profesyonel servis çözümleri sunuluyor.

 

Temel çalışma ve fonksiyonlarında göre günümüzün yeni nesil fırın modellerinde genel olarak ısıtma problemleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Günümüz modern yüzyıl teknolojisine sahip olan Arçelik fırın modellerinde karşı karşıya kalınabilen popüler arızalanmalardan birisi olarak yemeklerin üzerini pişirmemesi sorunu geliyor. Yaygın şekilde görülebilen arızalanmalardan birisi olarak öne çıkan bu soruna yönelik olarak alanlarında uzman ve deneyimli İstanbul Arçelik Servisi personelleri tarafından hızlı ve kaliteli çözümler oluşturulmaktadır. Bu kapsamda da Arçelik fırınlarda yemeklerin üst kısmını pişirmeme sorunu genel olarak üst rezistans arızasından kaynaklanmaktadır. Bu sebep ile yemeklerin üzerlerinin pişmemesine neden olabilir. Bunun dışında rezistansın yanmış olması  ve hata rezistansa elektrik veren kablolarında yanmış olma olasılığı bulunmaktadır. Tüm bu durumlarda parça değişimi ile arıza çözümü sağlanmaktadır.

 

Aynı şekilde Arçelik fırında yemeklerin alt kısmının pişmemesi sorununda alt rezistansta meydana gelebilecek arızalanmalardan kaynaklı yaşanmaktadır. Bu durumda da üst rezistansta olduğu gibi parça değişimleri ile arızanın onarımı sağlanır. Arçelik Servisi tarafından Arçelik fırın modellerinde meydana gelen bu sorunlarda uygulanacak olan parça değişimleri sırasında sadece orijinal Arçelik yedek parça kullanımı gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kısa süre içerisinde fırının yeniden rezistanslarından dolayı arızalanarak, yemeklerin pişirilmesi noktasında ciddi sorunlar meydana getirmesinin ve ek maliyetler oluşturmasının önüne geçilebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.