Bulaşık Makinesi Sürekli Neden Su Boşaltıyor?

Modern yüzyıl teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte her alanda çok önemli kolaylıklardan ve yeni nesil fırsatlardan yararlanabilme şansına sahip olunabiliyor. Özellikle de gün içerisinde en fazla yoran ve fazlasıyla vakit alarak günlük yaşantı içerisinde çok fazla sorun yaşatan bulaşık yıkama işlemlerinin daha hızlı, daha kolay ve daha kaliteli şekilde gerçekleştirilebilmesi bulaşık makinesi teknolojileri ile mümkün oluyor. Bulaşık makineleri sayesinde çok hızlı bir şekilde bulaşıkları yıkarken daha az su tüketimi gerçekleştirebilmek ve son derece kaliteli yıkama işlemlerinin elde edilebilme şansına sahip olunabiliyor. Bu noktada bulaşık makinelerinde karşı karşıya kalınabilecek problemler için Arçelik Servisi merkezi tarafından etkin çözümler sağlanıyor. Bulaşık makinesinin yüksek teknolojisi sayesinde her tip bulaşığın yüzde yüz hijyenikliğe kavuşacak biçimde yıkanması ve su tasarrufu da elde edilebilmesi sağlanıyor.

 

Bulaşık makinesinin ileri nesil teknolojisi ile birlikte bulaşıklar yüzde yüz hijyenikliğe kavuşturulabiliyor. Ancak bulaşık makinesinin normal yıkaması esnasında çeşitli problemler yaşanabiliyor ki bunlardan birisi olarak Acıbadem Arçelik Servisi merkezinde son dönemlerde en sık görülen arızalanmaların başında bulaşık makinesinin pompasının sürekli olarak çalışmasına sorunudur. Bulaşık makinesinin normal bir yıkama işleminin ardından makine suyu boşaltmayı çalışıyor ve makine içerisinde su bulunmuyor. Bu yüzden de bulaşık makinesi sürekli olarak makine suyu boşaltmayı sürekli olarak sürdürüyor. Bu kapsamda da bulaşık makinesinin program rölesi hangi konuma alınırsa alınsın sorun aynı şekilde devam ediyor.

 

Alanlarında uzman Arçelik Servisi merkezi alanlarında uzman teknik personeller tarafından profesyonel müdahaleler ile arıza onarım gerçekleştiriliyor.  Bulaşık makinesinin alt kısmında bir mikrosiviç bulunuyorken makine su kaçırması durumunda mikrosiviçin altında yer alan köpük şişerek mikrosiviç kontaklarının konum değiştirmesini sağlar ve su alma işlemini sonlandırarak devamlı pompanın çalışmasını sağlar. Bu tip durumlarda bulaşık makinesinin su kaçırma problemine dikkat edilerek, pompa motorunun devamlı çalışmasına yol açacak olan mikrosiviç şişmesinin önlenmesinin sağlanması gerekiyor. Yerinde müdahaleler ile son derece hızlı ve kaliteli bir şekilde bulaşık makinesinin arızasının onarımını gerçekleştirerek, bulaşık makinesinin çok daha uzun süreler kullanımının gerçekleştirilebilmesi sağlanıyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.