Bulaşık Makinesi Yıkama Süresi Neden Uzar ve Nasıl Çözülür?

Bulaşık makineleri, bulaşıkların hızlı ve kolay şekilde yıkanabilmesine yardımcı olur. Ancak bazen bulaşık makinelerinin yıkama süresinin uzaması gibi bir durum ile karşı karşıya kalınabiliyor. Arçelik markalı ileri teknoloji içeren bulaşık makinesi modellerinde mevcut olan farklı yıkama programları bulunuyor ve bu yıkama programlarının her birinin farklı yıkama süreleri mevcuttur. Bu yıkama sürelerinde standart şekilde yıkama işlemini gerçekleştiren Arçelik bulaşık makinelerinde kullanılan akıllı teknoloji çerçevesinde makinedeki bulaşıkların kirlilik derecelerini otomatik şekilde algılayabiliyor ve yıkama süresinde bu duruma göre uzatma-kısaltma işlemi gerçekleştirebiliyor. Bu süreler genellikle ortalama olarak 3 ila 4 saat arasında değişiklik gösterebiliyor. Üstün teknolojisiyle bu tip bir fonksiyonellik içermekte olan Arçelik markalı bulaşık makinelerinde bu uygulamanın haricindeki yıkama süresi uzamalarında mutlaka profesyonel servis müdahalesi için Arçelik Servisi merkezi iletişim hattına başvuru gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Arçelik bulaşık makinelerinde bu akıllı teknoloji fonksiyonu çerçevesinde gerçekleşen yıkama süresi uzunluğunda normal dışı durumlarda mutlaka profesyonel servis müdahalesi gereklilik teşkil ettiğinden 7 gün 24 saat Arçelik Servisi çağrı merkezine başvuru gerçekleştirilebilir. Alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan teknik personeller, bölgede bulunan her zaman hazır durumdaki tam teşekküllü gezici servis araçları ile ilgili adrese en kısa süre içerisinde ulaşarak, arıza müdahalesine başlamaktadır. Bulaşık makinelerinin normal kullanımları esnasında zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar, bazı parçalardaki yıpranmalar ve işlev kaybı dolayısı ile meydana gelebiliyor. Bu arızalar arasında da yıkama süresi uzaması ilk sırada kendisine yer buluyor.

 

Yıkama süresi normal yıkamaya göre olağandışı şekilde uzayan Arçelik bulaşık makinesindeki bu sorun için Caddebostan Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından makinenin su giriş valfi, rezistansı yani ısıtıcısı ve termostat parçalarının etkili olduğundan, bu parçalarda gerekli olan arıza tespit uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Bu parçalardan herhangi birisinde işlev kaybı, kırılma, bozulma veya daha farklı bir sorun meydana gelmiş ise makinenin yıkama süresi fazlasıyla uzayabilir. Bu yüzden teknik personeller tarafından makinenin su giriş valfi, termostat ve ısıtıcı parçalarından hangisi veya hangileri arızalı ise yenisi ile değişimi doğrudan uygulanarak, sorun çözülür ve makinenin normal yıkama sürelerinde yıkama programlarını tamamlaması sağlanır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.