Buzdolabı Alarm Işığı Niye Yanar ve Ne İşe Yarar?

Buzdolapları, son yıllarda her evin ve hatta hemen hemen her iş yerinin en temel gereksinimlerinden birisi olan beyaz eşya ürünü olarak oldukça yoğun kullanıma sahiptir. Üstün teknolojisi ve akıllı fonksiyonları ile besinlerin çok daha uzun sürelerde ilk günkü tazeliğinde saklanabilmesine yardımcı molan Arçelik markalı buzdolapları, her alanda yaygın olarak kullanılıyor. Bu durumda buzdolaplarında son derece yoğun bir ilginin oluşmasına yol açarken aynı zamanda da yılın 365 günü yoğun olarak kullanılan buzdolaplarında çeşitli arızalanmaların meydana gelmesine yol açabiliyor. Yeni nesil teknolojiye sahip olan buzdolaplarının akıllı teknolojileri sayesinde tüketicinin yaşayabileceği sorunlara ilişkin olarak çok önemli fonksiyonları bulunuyor ki Arçelik Servisi teknik personelleri tarafından buzdolabının kullanımı esnasında buzdolabı alarmı noktasında daha dikkatli bir şekilde hareket etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.

Arçelik markalı buzdolaplarında kullanılan üstün teknoloji çerçevesinde özellikle eskiden olduğu gibi buzdolabı arızasının gecikmeli olarak anlaşılması probleminin önüne geçilebilmesi buzdolabı alarmı ile mümkün oldu. Yeni nesil akıllı Arçelik buzdolabı modellerinde yer alan fonksiyon paneli üzerinde mevcut olan uyarı yani alarm ışığının yanması ile birlikte buzdolabında bir takım arızanın mevcut olduğu akıllı teknoloji aracılığıyla tüketiciye gösterilebiliyor. Arçelik Servisi uzmanları tarafından buzdolabında meydana gelen bu alarm ışığının yanması durumuna karşı daha hassas bir yaklaşım sergilenmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Arçelik markalı buzdolabı modellerinde mevcut olan buzdolabı alarm ışığının yanmasının birden fazla nedeni olur. Ancak bu noktada kesinlikle buzdolabı alarm ışığının standart bir elektrik kesintisi ya da elektrik gidip-gelmelerinde de yanabileceğine dikkat edilmesi gerekiyor. Bu noktadan kaynaklı alarmlarda, buzdolabı alarm ışığı kısa bir süre sonra kendiliğinden yeniden söner.

 

Buzdolabı alarmının yanmasının bir diğer nedeni ise Göztepe Arçelik Servisi merkezine gelen arızalı buzdolabı modellerinde de sıklıkla görüldüğü üzere buzdolabının özellikle yaz mevsiminde kapısının çok sık şekilde açılması ya da uzun süreli olarak açık unutulmasından kaynaklıdır. Uzun süre kapısı açık kalan buzdolabında belirli miktardaki soğuk hava kaybı meydana gelmektedir. Bu soğuk hava kaybının meydana gelmesi üzerine buzdolabı akıllı sensörleri tarafından kayıp belirlenerek, içeride düşmüş olan soğuk havanın kullanıcı tarafından anlaşılabilmesi ve gerekli ayarları yapması için alarm ışığıyla bildirmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.