Bulaşıklar Makineye Nasıl Dizilmeli ?

Bulaşık makinesi teknolojisi sayesinde artık bulaşık yıkamak zahmetli, yorucu ve zaman alıcı bir aktivite olmaktan çıkıyor. Özellikle bulaşıkların hızlı, kaliteli ve kolay bir şekilde yıkanabilmesine yardımcı olan bulaşık makineleri son yıllarda dünyanın her yerinde yoğun olarak kullanılan lüks bir teknoloji olmaktan çıkarak, temel gereksinimlerden birisi olarak öne çıkıyor. Bu çerçevede de günlük yaşantı içerisinde yaygın olarak kullanılmakta olunan bulaşık makineleri sayesinde artık bulaşık yıkamaya harcanacak zaman kişisel aktivitelere ayırabilme şansına sahip olabildiği gibi aynı zamanda da çok daha ekonomik su ve enerji tüketimi ile bulaşıkların yıkanabilmesi mümkün oluyor. Ancak Acıbadem Arçelik Servisi uzman personelleri, bulaşık makinesini hem daha verimli hem de daha tasarruflu şekilde kullanabilmek için bulaşıkların makineye konuluşu konusunda daha dikkatli hareket edilmesi gerekir.

Üstün teknolojiye sahip olan Arçelik markalı bulaşık makinesinde bulaşıkların makineye koyulması noktasında mutlaka daha dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerekiyor. Bu çerçevede de Atakent Arçelik Servisi uzmanları, bulaşık makinesinde sorun yaşamamak ve arızaların engellenebilmesi ile birlikte bulaşıkların çok daha kısa süreler içerisinde herhangi bir zarar görmeden yıkanabilmesi için makineye koyuluşu esnasında gerekli olan bazı hassas noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu noktada bulaşıkların su altında yıkarcasına durulanmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu makine ile elde edilecek su tasarrufunun önemli oranda boşa gitmesine yol açıyor. Bunun yanı sıra kül, bal mumu ve katılaşmış yağlardan arındırılmasından sonra makineye dizilmesine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda da yeni alınan bulaşıklarda bulunan etiketlerinde olabildiğince sökülmesi de yine iyi bir yıkama ve makinenin korunması açısından çok önemlidir.

 

Arçelik bulaşık makinesinde, bulaşıkları dizerken alt bölümden suyun püskürtüleceğinin göz önünde bulundurarak daha kirli olan yüzeylerinin alt kısma bakacak biçimde yerleştirilmesi, püskürtülecek suyun süzülmesiyle bulaşıktan akabilmesi sağlanır. Ayrıca derin tabakları, teflon tavaları, tencere kapaklarını makineye geniş aralıklar olan çubuklara dik pozisyonda yerleştirilmesi daha iyi yıkama gerçekleştirilebilmesine yardımcı olur. Makinede karşılaşılan tüm yıkama sorunları ve performans kayıplarıyla ilgili olarak ise 7 gün 24 saat Esatpaşa Arçelik Servisi merkezi iletişim hattına başvuru gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.