Buzdolabı Kapısı Gıcırdaması Sorunu

Buzdolapları sayesinde artık modern yüzyıl dünyasının yaşam standartlarının çok daha yüksek seviyelerde olması sağlanıyor. Yaşam alanlarında hem önemli kolaylıklardan yararlanabilme hem de yeni nesil imkanlara sahip olabilme şansı veren en önemli beyaz eşya teknolojilerinden birisi olarak öne çıkan buzdolapları, yenilenen teknolojileri sayesinde mutfaklarda başta ev hanımları olmak üzere herkesin en büyük yardımcısı oluyor. Diğer beyaz eşya ürünlerinden farklı olarak devamlı elektrik bağlantısı olacak şekilde çalışma gerçekleştirmesi gerekliliği bulunan buzdolaplarında zamanla kullanıcının çeşitli sorunlar yaşaması da mekanik yapıdaki dijital teknolojiler olması dolayısı ile olasıdır. Bu çerçevede de Arçelik Servisi buzdolaplarında görülen arızalanmalara yönelik olarak hızlı ve etkin çözümler oluşturabilme konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor ki özellikle buzdolabı kapağının ‘gıcırtı’ olarak tabir edilen bir ses çıkartıyor olması önem verilmesi gereken sorunlardan birisidir.

 

Buzdolabının kapağının kenar kısımlarında contalar bulunurken, kapının fonksiyonunu yerine getirebilmesini sağlayacak arka kenar kısımlarında özel menteşeler bulunuyor. Zaman içerisinde özellikle buzdolabı içerisindeki soğuk hava ve beraberindeki nem ile birlikte buzdolabının kapak üzerinde yer alan menteşelerinde oksitlenmeye neden olabilir. Bunun yanı sıra çevresel koşullarda buzdolabının menteşeleri üzerinde oksitlenmeye neden olarak, kapının açılış-kapanış esnasında ‘gıcırtı’ olarak tabir edilen sesler çıkarmaya başlamasına yol açabilir. İcadiye Arçelik Servisi uzmanları bu tip durumlarda özellikle buzdolabının zaman içerisinde tam kapanmaması ya da zorlanmaya başlaması gibi durumların meydana gelebileceği konusunda kullanıcıları uyarıyor.

 

Buzdolabı kapısının gıcırdaması sorunu için mutlaka gerekli olan önemi göstererek, kapının söz konusu menteşeleri için gerekli olan müdahalelerin yapılması sağlanmalıdır. Özellikle de buzdolabının menteşelerindeki bu tip durumlarda doğrudan değişim önerilir ki Kuzguncuk Arçelik Servisi çağrı merkezine 7 gün 24 saat kesintisiz olarak erişim sağlayarak, buzdolabının sorunlu olan menteşelerinin değişimi konusunda profesyonel yardım alınabilmektedir. Buzdolabının kapı menteşeleri yenilenerek, ilk günkü performansında ve ses çıkartmadan açılması-kapanması sağlanabiliyor. Bu noktada kapı dengesinin doğru şekilde oluşturulmasının kapının tam olarak kapanabilmesi ve tam olarak kapanmayarak buzdolabında iyi soğutmama başta olmak üzere pek çok farklı sorunun da meydana gelmesinin önüne geçilebilmesi sağlanabilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.