Buzdolabı Timer Sorunu ve Çözümleri

Buzdolabının keşfi ile birlikte artık günlük yaşantımızda sağlıklı ve tazeliğini koruyacak biçimde besinleri çok daha uzun süreler saklayabilme imkanımız oluştu. Buzdolapları fonksiyonları çerçevesinde dünyanın her yerinde gündelik yaşantı açısından çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu doğrultuda da günlük yaşantımız içerisinde çok kısa bir sürede kendisine önemli bir yer edinmiş olan buzdolabı teknolojileri, sürekli kesintisiz çalışmaya uygun yapıları ile her zaman besinlerin serin, sağlıklı ve taze bir şekilde saklanabilmesine yardımcı oluyor. Ancak buzdolabınızda zamanla pek çok farklı etkene bağlı olarak çeşitli problemler meydana gelebilir ki Koşuyolu Arçelik Servisi merkezimiz buzdolabı arızalarınızda yaşadığınız sorunlar için hızlı ve etkin çözümler sağlıyor. Bu kapsamda da buzdolabında ses sorunları en yaygın görülen sorunlardan arasında öne çıkıyor.

 

Yüksek oranla buzdolabı arızaları arasında yaygın olarak görülen buzdolabı ses problemlerinin en hızlı şekilde çözüme kavuşturulabilmesi için uzman Ünalan Arçelik Servisi uzman müdahalesi gerekli olsa da pratik şekilde buzdolabınızın ses problemini bireysel uygulamalar ile de çözebilirsiniz. Bu kapsamda yaygın olarak görülen buzdolabı timer arızaları buzdolabınızda yüksek ve olağandışı ses problemi yaşanmasına neden olabilir. Bu noktada buzdolaplarında kullanılmakta olunan timer teknolojisi kapsamında meydana gelen bu ses sorununda değişim gerekliliği oluşmaktadır. Ancak buzdolabınızda yer alan timer parçası üzerinde meydana gelen ses probleminin çözümü için öncelikli olarak buzdolaplarında kullanılan 2 farklı timer türünden hangisi olduğunun belirlenmesi gerekliliği bulunuyor. Buzdolabının timer parçası EMT yani elektromekanik ve MT yani mekanik timer şeklinde ikiye ayrılmaktadır.

 

2, 4 ve 6 gibi farklı zaman aralık alternatifleri bulunan buzdolabı timerlerinde meydana gelen arızalanmalara yönelik olarak hızlı ve etkin çözüm için yenisi ile değişim önerilmektedir. Çalışma amacı defrost dengesini kurmak olan timer parçasında ses sorunu bulunuyor ise bu işlevini yerine getiremediğini göstereceğinden Çengelköy Arçelik Servisi uzmanlarımız, buzdolabınızın timer parçasının yenisi ile değişimini öneriyor. Orijinal yedeği ile tam olarak aynı model özelliklerine sahip olacak biçimde değişimi gerçekleştirilmelidir. Buzdolabının söz konusu arızası ile ilgili olarak detaylı bilgi ve profesyonel müdahale için çağrı merkezini 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.