LowFrost Buzdolabında Buzlanma Sorunu

Modern çağda beyaz eşya teknolojileri günlük yaşantı içerisinde yaygın olarak kullanılıyor. Bu çerçevede de yaşam alanlarında yaygın kullanıma sahip olmasının haricinde en elzem ev ürünlerinden birisi konumunda bulunan buzdolabınızın mevcut rol ve etkisi dolayısı ile arızalanması ciddi problemlere neden olabiliyor. Bu yüzden de Arçelik Servisi olarak buzdolabınızda mevcut olan her olağan dışı duruma ilişkin olarak daha dikkatli bir yaklaşım sergilemenizi öneriyoruz. Özellikle de günümüzde yaygın olarak kullandığınız lowfrost buzdolabı modelinizin buzlanma durumunu dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir. Özellikle de yeni alınan lowfrost buzdolabı modellerinde ilk çalıştırma sonrasında buzlanma meydana gelmesiyle sıklıkla karşılaşılmaktadır. Buzdolabınızın ilk 6 ila 7 saatlik çalışma diliminde bu tip bir sorunla karşılaşmanız durumunda daha dikkatli bir inceleme gerçekleştirmeniz önerilir.

 

Ancak lowfrost buzdolabı modellerinde bu tip buzlanmaların meydana gelmesi doğrudan bir arızalanmayı göstermemektedir. Lowfrost sistem buzdolabınızın dondurucu bölmesi ile ilgilidir. Soğutucu bölmesinde otomatik biçimde defrost yapısı bulunur. Bu çerçevede de buzdolabınızın soğutma işlemini yerine getirmesi sırasında meydana gelen su damlacıkları ve kırağı tabakası buzdolabının çalışmasını sonlandırana dek otomatik olarak erime gerçekleştirir. Bu kapsamda da buzdolabının ilk çalıştırılması sırasında ya da belirli bir dinlendirme- temizleme işlemi gerçekleştirilmesi sonrasında çalıştırılmasından sonra içerisinde kalan mevcut nem ve yüksek ısı fazla çalışma süresi ile bir araya gelmesi ile buzlanma ve kırağı tabakası oluşumu buza dönüşür.  Sancaktepe Arçelik Servisi uzmanlarımız, buzdolabınızda söz konusu olan bu buzlanmanın birkaç günlük standart çalışma ardından yeniden normal duruma dönüşeceğini belirtiyor.

 

Buzdolabında bu normal çalışma ile standart duruma gelinmesi sonucunda söz konusu noktalarda ufak kırağı ya da su damlası oluşumu görülmeye başlar. Tamamen normal bir çalışma gerçekleştirildiğini gösteren bu durum haricinde eğer sorun birkaç günlük standart çalışma sonucunda dengeye kavuşmaz ve süreklilik arz etmeye başlar ise mutlaka profesyonel bir müdahale için Küplüce Arçelik Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirmenizi öneririz. Buzdolabınızdaki söz konusu arıza için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak çağrı merkezi aracılığı ile arıza başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.