Buzdolabı Üstü Soğuturken, Alt Bölüm Soğutmuyor

Uzun yıllardır kullandığım KGN57A01NE tipi emektar buzdolabım birden arızalandı. Sorunsuz şekilde çok uzun süredir kullanırken buzdolabının alt bölmesini artık soğutmuyor. Özellikle dondurucu bölümde herhangi bir problem olmadan soğutma işlemini yerine getirirken, alt bölümde soğutma yapamıyor. Buzdolabında bulunan pek çok ürün bu yüzden bozuldu ve atmak zorunda kaldım. Yeni ürünlerde koyamıyorum kısa süre içerisinde akıbetleri öncekilerle aynı olacağından dolayı. Yeni buzdolabı almakta şu an için fazlasıyla maliyetli bir durum olacağından arızanın ekonomik şekilde çözülebileceği umuduyla internet ortamında derin bir araştırma gerçekleştirdim.

 

İnternette yaptığım araştırmalarda açıkçası sürekli tekrarlayan ve aslında net bir bilgi vermeyen paylaşımlarla karşılaştım. Bu yüzden sorunu çözemeyeceğime dair umudumu yitirmeye başlamıştım ki şans eseri Arçelik Servisi ile karşılaştım. Uzun süredir yaşadığım sorunu çözme konusunda fazlasıyla bilgilendirici ve yardımcı olan bir yaklaşımları bulunuyor. Buzdolaplarında üst bölme normal soğutma işlemini yerini getirirken, alt bölmeni soğutma yapmaması sorunun çok sık yaşanmasından dolayı bu konuda tüketiciye gerçekten yardımcı oluyorlar. Benim buzdolabımdaki bu sorun için hızlı ve kolay bir çözüm sağladılar. Buzdolabımın kapılarının açık kalmadığından emin olduğumdan bu sorunda sıklıkla görülen 2.etken olan dolabın su tahliye kanallarındaki tıkanıklar üzerinde duruldu.

 

Arçelik Servisi personellerine göre buzdolabımın içinde kalan su yüzünden buzdolabı bloklama yapmış ve hava kanallarının bu sularla dolmasına ve donmasıyla hava kanallarında tıkanma meydana gelmesine yol açmış. Bu soruna ilişkin en çok rastlanan durumlardan birisiymiş. Ancak su tahliye kanallarındaki tıkanıklığı benim çözebileceğim bir problem değilmiş ki özellikle bu konuda herkesi uyarıyorlar, oldukça uygun fiyata çözülebilecek bir su tahliye tıkanıklığına kendiniz müdahale etmeye kalkarsanız yeni bir buzdolabı almak gibi çok ciddi maliyetle karşı karşıya kalabiliyormuşuz. Su kanallarının temizliğinin profesyonel teknisyen tarafından yapılması en önemlisi de her yerde kolaylıkla bulunamayacak teknik ekipmanlarla gerekli müdahalenin yapılması gerekiyormuş.

 

İnternette şans eseri denk geldiğim Arçelik Servisi bu konuda gerçekten hızlı ve kaliteli bir destek sağladı. Buzdolabımın tıkanmış su tahliye kanallarındaki tıkanıklığı kısa sürede açtıkları gibi oldukça ekonomik şekilde buzdolabımın hem alt hem de üst bölümlerinin ideal seviyede soğutma işlemini yerine getirebilmeye başladı. Bu tip problemle karşılaşmanız durumunda profesyonel yardım için kendilerine başvurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.