Çamaşır Makinesi Alttan Su Kaçırıyor, Ne Yapılmalı?

Çamaşır yıkama konusunda modern yüzyıl dünyasının insalarının en büyük yardımcısı olan ve günümüzdeki akıllı teknolojik gelişmeler ile son derece önemli bir rol üstlenmekte olan çamaşır makineleri dünyanın her yerinde yoğun olarak kullanılıyor. Ancak günümüzün en ileri teknolojilerine sahip olan Arçelik çamaşır makinelerinin gündelik yaşantı içerisinde yoğun olarak kullanılması başta olmak üzere daha pek çok sebep dolayısı ile çamaşır makinesi suyu dışarı veriyor şeklinde bir sorun ile karşı karşıya kalabiliyor. Çamaşır makinesinin özellikle alt kısmından dışarıya verdiği suyun dikkate alınması çok büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü bu sorun zamanla ilerleyerek daha ciddi sorunların meydana gelmesine neden olacağı Arçelik Servisi merkezindeki büyük kapsamlı ve maliyetli arızaları bulunan çamaşır makinelerindeki önlenebilir arızalar olmasından anlaşılmaktadır.

 

Üstün teknolojiye sahip olan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde karşı karşıya kalınabilen çamaşır makinesi suyu dışarıya veriyor sorunu için 7 gün 24 saat profesyonel servis hizmetlerinden Arçelik Servisi çağrı merkezine ulaşarak, yararlanılabiliyor. Bu kapsamda deneyimli teknik ekipler tarafından çamaşır makinesi içerisinde bulunan tesisatlarda bir kaçak meydana geldiğini göstermektedir. Çamaşır makinesinin alttan su veriyor olması özellikle makinenin alt kısımdaki su tahliye pompası veya su tahliye hortumunda meydana gelmiş olan bir tıkanıklığa işaret ediyor olabilir. Bu durumda alanlarında uzman deneyimli teknik personeller tarafından çamaşır makinesinin ön panelinde bulunan alt kısımdaki kapak yerinden sökülerek, su tahliye filtresi kontrol edilir ve tıkanıklık varsa giderilir.

 

Ancak burada bir tıkanıklık bulunmuyor ise makinenin su tahliye pompasında herhangi bir arıza olup, olmadığı kontrol edilerek, eğer pompa motoru arızalı ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilir. Pompa motoru da arızalı değil ise alanlarında uzman Arçelik Servisi personelleri tarafından makinenin su tahliye hortumunda herhangi bir delik bulunup, bulunmadığı kontrol edilerek, delikse su tahliye hortumu yenisi ile değiştirilerek, su kaçağının önlenmesi sağlanır. Teknik ekipler tarafından yerinde gerçekleştirilen tüm makine parça değişiklerinde sadece orijinal Arçelik yedek parça kullanımı gerçekleştirilerek, dayanıksız ve kalitesiz yedek parçaların kısa sürede arızalanarak yaratacağı ek zaman kayıpları ve ilave maliyetlerinde oluşumunun önüne geçilmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.