Çamaşır Makinesi Ayak Ayarı Nasıl Yapılır?

Çamaşır Makineleri yük denge sistemine göre çalışmaktadır. Eğer makineniz yürüyorsa, öncelikle yapmanız gereken çamaşır makinenizin gövdesini tuttuğunuz zaman sallamaya çalışınca ayaklarında oynama varmıdır, yokmudur onun kontrol edilmesi lazım. Elinizle sallamaya çalışınca eğer sallanıyorsa, makineniz yürür ve aşırı dengesiz bir şekilde sallanır. Bunun önüne geçmek için makinenize ayak ayarı yapmanız gerekmektedir.

Çamaşır makinesinde 4 adet ayak vardır. ve bu ayaklar tam bir denge ile ayarlanmalıdır. Ayak ayarı yapmak istediğiniz sallantıya sebep olan ayağı bir civata gibi düşünerek saat yönüne çevirerek uzatabilirsiniz. Ve saat yönünün tersine çevirerek kısaltabilirsiniz. Aşağıdaki resimde bu işlemi görebilirsiniz.

Resimde gördüğünüz şekilde ayak ayarını yaparak makinenizin topallamasını engellerseniz bu işlemi başarı ile yaptınız demektir. Bir de yeri gelmişken bu konu ile ilgili “makinenizin ayak ayarını yapmak yerine altına kağıt, tahta gibi şeyler koymak yeterli olurmu? ” şeklinde gelen sorulara cevap vermek istedik. Kesinlikle yeterli olmaz. Çamaşır makinesi yüklü iken ağırlaşır ve altına koyacağınız maddeler dengeyi iyice bozacaktır. Bu yüzden gösterdiğimiz şekilde ayak ayarı yapmanız çok daha mantıklı olacaktır. İstanbul Anadolu Yakası Arçelik servisi çağırmak için telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Aşağıda bu konuyu anlattığım videomu izleyerek daha kolay çözüme ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.