Çamaşır Makinesi Çalışırken Sular Kesilirse Ne Olur?

Çamaşır makineleri günümüzde başta ev hanımları olmak üzere herkesin evdeki en büyük yardımcılarından birisidir. Günlük yaşantı içerisinde çok önemli bir yeri ve işlevi bulunan çamaşır makineleri sayesinde elde yıkamaya göre daha hızlı, daha etkili ve daha tasarruflu şekilde çamaşırların yüzde yüz hijyenik duruma getirebilmek mümkün oluyor. Bu yüzden her evin en temel gereksinimleri arasında kendisine yer bulan çamaşır makinenizin kullanımı esnasında bazı önemli noktalar bulunur ki bu detaylara dikkat etmemeniz durumunda çamaşır makinenizin çeşitli arızalar yaşamasına yol açabilirsiniz. Bu noktada modern kent yaşantısında arıza veya bakım gibi pek çok etken nedeni ile su kesintileri ile çok sık şekilde karşılaşılabiliyor. Bu su kesintilerinin çamaşır makinesinin çalıştığı esnada meydana gelmesi söz konusu olması durumunda ne yapılacağı Arçelik Servisi merkezimize de en çok yöneltilen sorulardan birisidir.

 

Çalışma prensibi gereğince normal bir yıkama programı sırasında dahi birden fazla kez su alımı gerçekleştiren çamaşır makinesinin çalışması esnasında su kesintisi yaşanması çamaşır makinesinin yıkama fonksiyonunu tamamlayamamasına neden olur. Bu durumda da çamaşır makinesinin yıkama programı yarıda kalabilir. Eğer çamaşır makinesi çalışırken su kesintisi yaşanırsa çamaşır makinenizin fişini çekmeniz ve suların yeniden gelmesine kadar beklemeniz Arçelik Servisi merkezimin uzmanları tarafından önerilmektedir. Su kesintisinin sona ermesinin ardından çamaşır makinenizi yeniden fişe takmanız durumunda günümüzün akıllı teknolojisini içeren modellerde makinenin yıkama programına kaldığı yerden devam etmesi gerekir.

 

Çamaşır makinesi normal şekilde yıkama programının hangi aşamasında kalmış ise bu noktadan itibaren yıkama işlemine devam ederken bazı modellerde en baştan yıkama programının başlaması gibi bir durum ile de karşı karşıya kalınabiliyor. Ancak çamaşır makinenizin yıkama yaptığı esnada su kesintisi yaşanmış ve suların gelmesinden sonra çamaşır makinenizin yıkama fonksiyonunu yerine getirmemesi ya da yıkama programına uygun hareket etmemesi durumunda su kesintisinin yaşanmasından kaynaklı olarak bir sorunun meydana geldiğini gösterir ki bu durumda en kısa süre içerisinde Açrelik Servisi merkezimizin 7 gün 24 saat kesintisiz şekilde ulaşabileceğiniz çağrı merkezine çamaşır makinesi arıza başvurusu gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.