Klima Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

klima servisi

Teknoloji gelişmeye devam ettikçe, günlük yaşamımız içerisinde karşı karşıya kaldığımız ihtiyaçlarımız çerçevesinde daha modern çözüm olanaklarından faydalanabilmemiz mümkün oldu. Zaten doğrudan insan yaşamının daha kaliteli ve daha konforlu bir seviyeye ulaştırılabilmesini hedeflemekte olan teknolojik yenilikler ile hayatımıza giren teknolojik cihazlarda bu minvalde olmaktadır ki klima teknolojisi de bunlardan birisidir. Artık hemen hemen her evde ve iş yerinde yaygın şekilde kullanılmaya başlanmış olan klimalar sayesinde hem ısınma hem de serinleme gereksinimlerini en yüksek konfor kalitesinde karşılayabilmemiz mümkün oluyor. Ancak hem ısıtma hem de soğutma özelliği taşıyan günümüzün yeni nesil klimalarında sıcak ve soğuk ayarlarının nasıl yapılacağı yönünden kullanıcı açısından önemli sorular oluşabiliyor. İçerenköy Arçelik Servisi uzmanlarımızın sıklıkla karşılaştığı sorulardan birisi de havaların ısınmasıyla birlikte kış boyunca ısıtma özelliği ile kullanılan klimanın soğuk                 ayarının nasıl yapılacağı yönünde oluyor.

 

Klimalarda bulunan soğuk ve sıcak kullanım özellikleri arasındaki değişimleri klima kumandası aracılığı ile pratik bir şekilde gerçekleştirebilmek mümkündür. Klimanın kumandası üzerinde yer alan tuşlar ve gösterge ekranı üzerinden birkaç dakikada klimanın yaz aylarına uygun olacak şekilde soğuk özelliğinin kullanılabilir duruma gelmesi sağlanabilir. Bu çerçevede de günümüzde birbirinden farklı kapasite ve niteliklerde pek çok farklı klima marka ve modeli bulunuyor olmasına karşın klima kumandası ayarlama işlemleri hemen hemen birebirdir. Buna göre klimalar da genel olarak yeşil renkte olan mod tuşu aracılığı ile klima soğuk ayarı işlemlerini gerçekleştirebilmek mümkündür. Klima kumandası led ekranı üzerinde genellikle sol bölümde yer alan mod alternatiflerinin yanında ekran içerisinde hangisinin seçili olduğunu gösteren küçük bir ok simgesi bulunmaktadır. Klimanın teknolojisine ve özelliklerine göre alternatifleri değişen bu mod göstergeleri içerisinde soğuk ayarı için bu alanda standart şekilde kullanılan ‘kar’ simgesine gelinmesi gerekir. Bunun içinde klimanın yeşil renkte olan mod düğmesine tek tek basarak ekrandaki okun bu kar simgesinin yanına gelmesinin sağlanması gerekir.Arçelik Servisi merkezimizde klima kumandası arızası da değerlendirilmekte ve farklı bir klima kumandası ile işlem denenebilmektedir.

 

Bu şekilde pratik bir şekilde kış aylarında sıcak kullanım için mod seçimi içerisinde yine klimalarda standart olan ‘güneş’ simgesinde olan ok işaretinin, yaz aylarında yeşil tuş(mod tuşu) aracılığı ile getirilebilmesi mümkündür. Bu şekilde sıcaklık değer aralığı klima teknolojisine ve kapasitesine göre değişkenlik gösterebilecek şekilde serinleme gereksinimlerini karşılayabilirsiniz. Ancak klimanızın soğuk ayarını yapmış olmanıza rağmen klimanızdan soğuk hava üflemesi gerçekleşmiyorsa teknik bir problem olduğunu göstereceğinden mutlaka 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz Arçelik Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.