Çamaşır Makinesi Çamaşırlarda Deterjan Bırakıyor

Çamaşır makinesinin kullanımı sırasında karşılaşılan temel sorunlardan birisi de makinenin yıkanan çamaşırlar üzerinde yıkama programı sonunda deterjan bırakması sorunudur. Çamaşır makineleri yüksek teknolojileri sayesinde çok hızlı ve çok kolay bir şekilde tüm çamaşırların yıkanabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de yaygın olarak her evde kullanılan çamaşırların kullanımı sırasında karşılaşılan çamaşırların deterjanlı kalması sorunu birden fazla etkene bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Çamaşır makinesinin çamaşırlarda deterjan bırakması sorunu için profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmadan önce yapılabilecek birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar ile çok kısa sürelerde kolay bir şekilde çözüm sağlanabilmesi mümkündür.

Çamaşır Makinesi Neden Çamaşırları Deterjanlı Bırakır?

Çamaşır makinelerinde yıkanan çamaşırlar üzerinde deterjan kalıntılarının kalmasının birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenle de çamaşır makinesinde tek tek kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesinin çamaşırlar üzerinde yıkama programı sonrasında deterjan kalıntısı bırakmasının en temel nedenlerinin başında deterjan kullanımının aşırı miktarda gerçekleştirilmiş olmasıdır. Çamaşır makinesinin deterjan haznesine makine kapasitesinden fazla deterjan koyulmuş olması yıkama sonrasında çamaşırlarda deterjan kalmasına enden olur. Bu durumda çamaşır makinesinde seçilen yıkama programına ve kazan kapasitesine göre kullanma kılavuzunda belirtilen miktarda deterjan kullanımı gerçekleştirilmelidir. Böyle bir durumda profesyonel Arçelik Servisi müdahalesine gerek bulunmamaktadır.

Çamaşır makinesine yerleştirilen deterjanın ıslak veya nemden dolayı topaklanmış olması da tam erimemesine neden olarak makinede yıkama sonrası çamaşırlarda deterjan kalıntısı kalmasına neden olabilir. Böyle bir durumda kullanılan çamaşır makinesi deterjanına dikkat edilmelidir. Çamaşır makinesine fazla çamaşır koyulmuş olması da çamaşırların yıkama sonrasında deterjanlı kalmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle de çamaşır makinesinin kullanma kılavuzunda belirtilen miktara uygun olarak çamaşırların makineye yerleştirilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesinde bu hususlar kullanıcılar tarafından çözümlenebilir. Ancak teknik bir arıza söz konusu ise bireysel müdahale ve çözüm şansı bulunmamasından dolayı en kısa süre içerisinde Arçelik Servisi profesyonel çamaşır makinesi servis hizmetlerine başvuruda bulunulması gerekir. En kısa süre içerisinde uzman teknikerler tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonucunda çamaşır makinesinde hangi parçada arıza olduğu tespit edilir. Tespit edilen arızanın çözümü amacı ile orijinal yedek parçası ile değişimi gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.