Kurutma Makinesi Yoğuşturucu Temizliği Nasıl Yapılır?

Kurutma makineleri, özellikle büyükşehirlerde çok önemli bir avanta sağlıyor. Balkon alanları sınırlı olan binalardan, balkon bulunmayan gökdelenlere kadar tüm evlerde artık çamaşır kurutmak sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü çamaşır makinesinden çıkan tüm çamaşırlar kurutma makinesine atılarak, asmaya gerek olmadan kurutulabilmektedir. Bu nedenle de günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılan kurutma makinelerinin kullanımında yüksek performans elde edebilmek ise çok önemlidir. Düşük tüketimle, yüksek bir performans verimliliğinin elde edilebilmesi için mutlaka düzenli ve periypdik olarak bakımının yapılması gerekir. Arçelik Servisi merkezimiz uzman teknikerleri her kurutma makinesi için çok önemli olan yoğuşturucu temizliği konusunda dikkatli olunmasını belirtmektedir.

Kurutma Makinesi Yoğuşturucu Nedir?

Kurutma makinelerinde bulunan yoğuşturucu parçası temel olarak sıcak ve nemli hava yoğuşturucu özelliği ile bölme içerisinde odanın soğuk havasıyla soğutmaktadır. Bu şekilde makine içerisinde mevcut olan nemli havanın yoğuşmasını sağlar. Bu yoğuşma sonucunda ortaya çıkan su ise su tankına gönderilmektedir. Bu şekilde son derece süratli ve güvenli bir şekilde çamaşırların tamamen kurutulabilmesi sağlanabilmektedir. Kurutma makinelerinin yoğuşturucu parçası da filtre çekmecesi gibi makinenin ön cephesindeki en alt kısımdaki tekmelik kapağı altında bulunmaktadır. Kurutma makinesi yoğuşturucu parçasının temizliğinin yapılmasından önce performans sorunları için Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunmanız gerekmemektedir.

Kurutma Makinesi Yoğuşturucu Nasıl Temizlenir?

Kurutma makinelerinde bulunan yoğuşturucu parçası son derece pratik bir şekilde temizlenebilmektedir. Kurutma makinesinin ön cephesindeki tekmelik isimli kapak altında bulunmaktadır. Burada bulunan yoğuşturucu parçası tekmelik kapağı düğmesine baskı uygulanarak açıldığında erişilebilmektedir. Açılan kısımda bulunan yoğuşturucu parçasının 2 adet kırmızı renkte kapak kilidi bulunur. Bu kapak kilidi açılır ve metal yoğuşturucuya basınçlı su uygulanmalıdır. Bu şekilde temizlenir. Daha sonra suyun tamamen süzülmesi beklenir ve süzüldükten sonra yerine tekrar yerleştirilir. Kırmızı renkte olan kapak kilitleri kapatılarak yeniden aktif kullanılabilir duruma getirilebilir. Ancak kurutma makinesinin yoğuşturucu parçasının temizliğine neden olan performans sorunlarına çözüm oluşturmaz ise en hızlı şekilde Arçelik Servisi merkezinde profesyonel servis hizmeti alınması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.