Çamaşır Makinesi Kömürü Nedir? Nasıl Değiştirilir?

Çamaşır makinesi kömürü yada daha genel adıyla motor kömürü, elektrik motorlarının temel parçasını oluşturmaktadır. Çamaşır makinesinin motorunda bulunan kömür zaman içerisinde bitebilmektedir. Kullanım yoğunluğuna göre motor kömürünün bitiş süresi değişkenlik göstermektedir. Çamaşır makinesindeki motorun kömürünün bitmesi durumunda ise çamaşır makinesi hiç tepki vermez. Bu nedenle de kullanılamaz durumda olur. Böyle bir durumda çözüm için mutlaka profesyonel Soğanlık Arçelik Servisi hizmetlerinden destek alınması gerekir.

Çamaşır Makinesi Kömürü Biterse Ne Olur?

Çamaşır makinesinin içerisinde bulunan kömürün bitmesi durumunda makinenin kullanılabilmesi mümkün değildir. Çünkü çamaşır makinesinin motoru kömürü bitince ateşleme gerçekleştiremeyerek, program aygıtından gelen komutları yerine getirememesine neden olur. Bunun sonucunda da çamaşır makinesinde hiçbir programın devreye girmesi sağlanamaz. Böyle bir durumda çözüm için çamaşır makinesinin motoruna yeni bir motor kömürü takılması gerekmektedir. Ancak çamaşır makinesi kömürü değişimi işlemi için tüm makine aksamının sökülmesi gerekliliği bulunmaktadır. Bu durumda hem ileri seviyede makine teknik bilgisi ve tabii ki teknik donanım ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Göztepe Arçelik Servisi merkezimizin uzman teknikerleri her iki yönden de donanımlı olarak makinelerdeki motor kömürü değişim işlemlerini hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Çamaşır Makinesi Kömürü Nasıl Değiştirilir?

Çamaşır makinesinin hiç tepki vermemesi durumunda birden fazla ihtimal söz konusudur. Bu ihtimaller arasında hangisinin çamaşır makinesinde mevcut olduğunun belirlenebilmesi için Bostancı Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından kontrolde bulunulması gerekir. Yapılan kontrollerde çamaşır makinesinin çalışmaması motorundaki kömürün bitmiş olmasına bağlı olduğu tespit edilirse, yeni motor kömürü takılmaktadır. Bunun için çamaşır makinesinin altı açılarak burada bulunan motorun bağlantılarının yerinden sökülmesi gerekir. Daha sonra motor içerisinde bulunan kömür haznelerine yeni motor kömürleri takılarak, soruna çözüm sağlanabilir. Bu işlemler teknik gereklilikler sebebi ile son derece hassas şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi halde çamaşır makinesinin motorunda çok daha yüksek maliyetli ve ciddi uğraşılar gerektirebilecek teknik arızalara neden olunabilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için çamaşır makinesi motor kömürü değişimi işlemleri için profesyonel yardım alınması çok önemlidir. Profesyonel uygulamalarla çamaşır makinesinin kömürü sorunsuz bir şekilde değiştirilebilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.