Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmasına Rağmen Islak Bırakıyor.

Standart yıkama programı sonrasında özel olarak seçilmediği müddetçe çamaşır makinesi yıkama sonunda sıkma yapar. Bu şekilde çamaşırların çok yüksek oranda kuru vaziyette makineden çıkarak, çok kısa sürelerde askıda kuruması mümkün oluyor. Bu şekilde askıdaki çamaşırlardan su akması ve kuruma sürelerinin çok uzun olması gibi şikayetlerde ortadan kalkıyor. Çamaşır makinesinin yıkama sonrası olağan şekilde gerçekleştirdiği sıkma işlemiyle tamamlanan yıkama programı ardından çamaşırların ıslak/sulu kalmaması gerekmektedir. Eğer çamaşır makinesinde sıkma sonrasında çamaşırlar sulu/ıslak kalıyorsa makinede bir problem olabilir. Ancak Arçelik Servisi merkezi uzmanları çamaşır makinesindeki program seçeneklerinden birisi olan yıkama/sıkma sonrası suda bırakma fonksiyonu açılıp, açılmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer bu program açılmış ise programlardan özel olarak sıkma yaptırılarak, ıslak halden çıkması sağlanabilmektedir.

Çamaşır makinesi program tablosundan herhangi bir şekilde suda bırakma gibi bir fonksiyon seçilmemiş olmasına rağmen sıkma sonrası çamaşırlar ıslak kalıyorsa makinenin bu fonksiyonunda teknik bir sorun olduğunu göstermektedir. Çözüm sağlamak üzere Kavacık Arçelik Servisi merkezinin hizmetlerinden 7/24 kesintisiz olarak yararlanılabilmektedir. Uzman teknikerler tarafından çamaşır makinesinde sıkma sonrası çamaşırların ıslak kalması şikayetleri için öncelikle ön alt kısımda bulunan kapak çıkartılarak, su tahliye filtresi kontrol edilir. Eğer herhangi bir tıkanıklık mevcutsa su tahliye edilemediğinden çamaşırlar sıkma sonrası ıslak kalır. Bir tıkanıklık tespit edilirse kolayca temizlenir. Eğer bir tıkanma söz konusu değil ise çamaşır makinesinin sıkma fonksiyonunu yerine getiren motor ve program aygıtı gibi etkenlerde teknik arızalar söz konusu olabilir.

Tam donanımlı ekipmanlar ile Soğanlık Arçelik Servisi merkezi uzman teknikerleri tarafından çamaşır makinesinin motor ve program aygıtı kontrol edilir. Böylelikle yüksek hızdaki devirde çalışarak, sıkma işleminin etkin biçimde yerine getirilebilmesini sağlıyor. Bu sayede çamaşır makinesi kullanıcıları son derece kısa zaman dilimleri içerisinde yeniden ilk günkü kalitede çamaşırlarını yıkayabilme ve sıkabilme şansına sahip olabiliyor. 1 yıllık garanti desteği ile gerçekleştirilen bu çamaşır makinesi servis hizmetleri kapsamında güvenilir ve kaliteli bir servis hizmeti standartlarından faydalanılabilmektedir. 7 gün 24 saat kesintisiz olarak çamaşır makinelerinde görülebilecek bu ve benzeri niteliklerdeki tüm teknik arızalara istinaden profesyonel servis hizmetlerinden yararlanılabiliyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.