Çamaşır Makinesi Elektrik Kaçırıyor, Nasıl Çözülür?

Çamaşır makineleri gündelik yaşamın önemli parçalarından birisidir. Özellikle yaşam alanlarındaki konfor standartlarının oluşturulması noktasında önemli bir rol üstlenen çamaşır makinelerinin kullanımı artık her bir haneye yaygınlaşmıştır. Bu durumda çamaşır makinelerinde görülebilen teknik sorunlarda ciddi yönde bir artış meydana geliyor. Çamaşır makinesinin altyapısını oluşturan elektrik sisteminde bir sorun olması ciddi kaçak risklerini meydana getirebiliyor. Özellikle çamaşır makinesinin kazan kısmında sıkça görülebilen çeşitli seviyelerdeki elektrik kaçaklarının mutlaka dikkate alınarak, kesin çözüm sağlanması amacı ile Arçelik Servisi hizmetlerinden yardım alınması gerekir.

 

Uzman ve deneyimli tekniker ekibi ile Pendik Arçelik Servisi merkezi çamaşır makinelerinde meydana gelebilen her türlü kaçağın hızla giderilmesine yardımcı oluyor. Ancak çamaşır makinesindeki kaçak problemlerinin önüne geçmek için ve çözüm sağlamak üzere bireysel kullanıcılar tarafından yapılabilecek müdahale şansı bulunuyor. Bu müdahalelerde özellikle çamaşır makinesinin doğrudan prize bağlı olup, olmadığıdır. Çamaşır makinesinin fişinin uzatma kablosuna ya da çoğaltıcı prize takılı olması, ciddi elektrik kaçağı riskleri doğurur. Bu yüzden de çamaşır makinesinin doğrudan prize takılı olmasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte profesyonel çamaşır makinesi servisi hizmetlerine başvuruda bulunmadan önce çamaşır makinesinin bağlı olduğu prizde teknik bir arıza olup, olmadığı veya topraklamasının olup, olmadığının uzman elektrik teknisyenlerine kontrol ettirilmesi gerekir.

Çamaşır makinesindeki kaçak sorunu için yapılan bu değerlendirmelerde bir sorun görülemez ise Çengelköy Arçelik Servisi merkezi hizmetlerinden yardım alınabilir. Çamaşır makinesinin motorunda, elektrik kablolarında, program aygıtında veya rezistansında meydana gelebilecek herhangi teknik bir sorun neticesinde çamaşır makinesinde elektrik kaçağı olabilir. Bu gibi durumlarda uzman teknikerler tarafından çamaşır makinesinin parçaları kontrol edilerek, gerekli olan onarım müdahaleleri yerinde gerçekleştirilmektedir. Çamaşır makinesi teknik parçalarından hangisinde arıza tespit edilirse onarım müdahaleleri yerinde gerçekleştirilir. Ancak bazı parçalar ve arızalar için onarım müdahaleleri yetersiz kalabileceğinden mutlak suret ile çamaşır makinesinin ilgili parçasının yenisi ile değişiminin yapılması gerekiyor. Bu değişim işlemlerinde de orijinal yedek parçaları tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.