Çamaşır Makinesi Çok Ses Yapıyor

Geçtiğimiz günlerde servisimize gelen espirili bir soru üzerine bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk. Bu soru ; ‘Ben çamaşır makinemi banyoda çalıştırıyorum, makine salonda yıkamayı bitiriyor’ şeklindeydi.

Çamaşır makineleri dengesiz yük atılması veya amortisör arızası durumunda yürüme yapar. Ancak ses yapması için bir çok neden vardır. Örneğin; çamaşır makinenizin kazan rulmanları zamanla bozulur ve ötme yapar bu durum sıkmaya geçtiği zaman tahammül edilemez bir ses haline gelir.  Hatta o kadar ses yapar ki alt kattaki veya yan komşularınız sisizn çamaşır makinenizi çalıştırdığınızı sesinden anlar.

Çamaşır makineleri dengesiz yük durumunda vibrasyon ve dengesiz yük kontrolü için amortisör dediğimiz parçalarla desteklenmiştir. Bu amortisörler 80 newton ve 120 newton sertliktedir. Genelde yağ ve keçe destekli olan amortisörler zamanla oluşan sürtünmeden dolayı mukavemetlerini kaybeder bu yüzden çamaşır makinesindeki yük dengesini sağlayamaz, çamaşır makinenizin kazanı dış kasasının içinde zıplamaya başlar ve bu şekilde çamaşır makineniz yürümeyi öğrenir.

Eski teknoloji çamaşır makinelerinde 3 veya 4 adet amortisör varken artık yeni teknolojilerde ağırlık denge noktalarının mükemmelleşmesi nedeniyle 2 adet eşit sertlikte amortisör mevcuttur.

Bu amortisörler bozulduğu zaman yerinde değişmesi şansı mevcuttur. Bizi arayarak değiştirilmesini zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bize https://www.arcelikservisi.tv/ugurmumcu-arcelik-servisi/  linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.