Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesinden Köpük Geliyor

Çamaşır makineleri günümüzde özellikle başta ev hanımları olmak üzere herkesimden kişinine n büyük yardımcılarından birisidir. Günümüzde son derece yaygın şekilde kullanılmakta olunan rçelik çamaşır makineleri sayesinde çamaşırlar eski yıkama tekniklerine göre çok daha kaliteli ve çok daha hızlı bir şekilde yıkanabilir duruma geldi. Bu durum günümüzde insanların kişisel aktivitelerine yönelik olarak daha fazla vakit ayırabilme şansına sahip olabilmesini sağlıyor. Bu durumda günümüzde son derece sık şekilde kullanılan ve pek çok çamaşırın etkisinde kalan çamaşır makinesinin zaman içerisinde arızalanmasına neden olabiliyor ki Kadıköy Arçelik Servisi merkezinin alanlarında uzman teknik personelleri tarafından çamaşır makinesi arızalarının engellenebilmesi için çamaşır makinesi bakımının düzenli olarak yapılması noktasında uyarıyor.

 

Günümüzde yaygın şekilde kullanılmakta olunan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde meydana gelen arızalanmalara yönelik olarak alanlarında uzman ve profesyonel servis personelleri ile dünya standartlarına uygun servis uygulamalarında bulunan Pendik Arçelik Servisi merkezinde özellikle çamaşır makinesindeki arızalanmaların önemli bir bölümü düzenli bakım uygulamaları ile önlenebilir arızalanmalar olduğu görülmektedir. Bu şekilde bir istatistiğin meydana geliyor olması nedeni ile mutlak suret ile çamaşır makinesi bakım ve onarımına fazlasıyla önem verilmesi ve dikkat edilmesi gerekiyor. Bu çerçevede de özellikle çamaşır makinesi deterjan gözünden köpük akıtıyor sorunu ile karşı karşıya kalınabilir.

 

Bu sorun çamaşır makinesinde önemli bir probleme işaret etmektedir. Çünkü çamaşır makinesini deterjan gözünden köpük akıtıyor olması ya çok yüksek düzeyde deterjan koyulduğunu göstermektedir ya da bu bölümden kazana giden hatta bir tıkanıklık meydana geldiğini göstermektedir. Bu durumda Arçelik Servisi deneyimli personelleri tarafından çamaşır makinesi deterjan gözü yerinden çıkartılarak bu bölümde herhangi bir tıkanıklık meydana gelip, gelmediği kontrol edilmektedir. Bunun yanı sıra deterjan çekmecesindeki daha önce yıkamalardan kalan kalıntılarda temizlenerek, çamaşır makinesi gözünden köpük akması sorunu çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca düzenli olarak deterjan çekmecesi temizliği de önerilerek, kısa süre içerisinde yeniden tıkanıklık veya deterjan çekmecesinde köpük taşması sorunlarının meydana gelmesi de engellenebilmektedir. Çamaşır makinesi filtre temizliği gibi detaylarında düzenli olarak yapılması çamaşır makinesi kullanım ömrünün sorunsuz şekilde çok uzun vadeli olmasını sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.