Çamaşır Makinesi Deterjan Seçimi? Ve Ne Kadar Deterjan Kullanılmalı?

Çamaşır makineleri sayesinde artık hem çamaşırlara zarar vermeden hem vakit kaybı yaşamadan hem de daha ekonomik şekilde çamaşırları yıkayabilmek mümkün oluyor. Dünyanın her yerinde yaygın şekilde kullanılan çamaşır makineleri sayesinde özellikle yaşam alanlarındaki tüm bireysel ev tekstili ürünlerinin ve çamaşırlarının yüzde yüz hijyenikliğe sadece dakikalar içerisinde ulaştırılabilmesi mümkün olduğundan kullanımı geniş kesimlere ulaşıyor. Her yeni çamaşır makinesi modeli daha fazla kapasite ve daha fazla fonksiyon ile kullanıcının karşısına çıkarken, makinedeki yüksek verimlilikte uzun ömürlü bir kullanım elde edilebilmesi doğrudan tüketici kullanımı ve kullanılan deterjan ile doğrudan ilgilidir. Arçelik Servisi merkezinde çamaşır makinesi deterjan kullanımında gerçekleştirilen hatalardan kaynaklı olan arızaların çok yüksek seviyelerde olduğu görülüyor.

Çamaşır makinesi üstün teknolojisine karşın kullanılacak çamaşır makinesi deterjanı çok büyük bir önem arz etmektedir ki özellikle çamaşırların ve makinenin zarar görmemesi açısından kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Bu çerçevede de çamaşır makinesi deterjan seçimi çok ciddi bir önem kazanmaktadır. Çamaşır makinesinin deterjan seçimi tıpkı bulaşık makinelerinde olduğu gibi mutlaka makinenin bağlı bulunduğu su şebekesindeki su sertliğine uygun olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra Arçelik Servisi uzmanları tarafından genel olarak yapılan hatalardan olan çok fazla deterjan ile daha iyi yıkama algısından da kaçınılması gerektiği konusunda uyarıyor. Özellikle çamaşır makinesinin tüm yıkama programlarının farklı deterjan ölçü düzenlemesi bulunuyor. Bu değerlere dikkat ederek, makineye deterjan ilavesinin gerçekleştirilmesi gerekir.

 

Bu noktada çamaşır makinesinde kullanılacak çamaşır makinesi deterjan miktarının ne kadar olacağı aynı zamanda yıkanacak çamaşırların miktarı, çamaşırların ne kadar kirli oldukları ve tabii ki çamaşır makinesinin bağlı olduğu su şebekesi su sertliği doğrudan ilgilidir. Bu noktada çamaşır makinesi deterjan paketi üzerinde yer alan üretici önerilerini de gözden geçirmek, doğru miktarda deterjan kullanımının oluşturulabilmesine önemli bir katkı sağlayacaktır. Özellikle hem çevreyi korumak, hem fazla deterjan tüketiminin oluşturacağı yüksek maliyetlerden kaçınmak hem de iyi yıkamama sorunlarının önüne geçebilmek için deterjan miktarının uygun olmasına dikkat edilmelidir. Çamaşır makinesinde yıkama sorunları yaşanması durumunda da profesyonel Arçelik Servisi hizmetlerinden kurumsal servis çözümü alınabilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.