Çamaşır Makinesi Gürültülü Çalışmasının Nedenleri ve Çözümleri

Başta ev hanımları olmak üzere tüm bireysel kullanım ve beraberinde kurumsal kullanımda yaygın olarak öne çıkan beyaz eşya teknolojilerinden birisi olarak öne çıkan ve insanların yaşantıları içerisinde çok ciddi bir kolaylık sağlamakta olan Arçelik çamaşır makineleri, dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılıyor. Üstün teknoloji içermekte olan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde yaşanan tüm problemlere yönelik olarak son yıllarda hızlı ve kaliteli arıza onarım müdahaleleri gerçekleştiren Arçelik Servisi merkezi uzman ve deneyimli teknik personelleri tarafından çamaşır makinesinin çok gürültülü bir şekilde çalışması problemini mutlaka dikkate almaya özen gösterilmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Özellikle de çamaşır makinesinin sesli çalışmasının şiddetli titreşim ve sallanmaya yol açtığı gibi makinede daha farklı problemlerinde oluşabileceğini gösterir.

Bu yüzden çamaşır makinesi gürültülü çalışma problemini dikkate alarak, mutlak suret ile gerekli olan profesyonel müdahalenin gerçekleştirilmesi için Arçelik Servisi kurumsal ve profesyonel servis çözümlerine başvuru gerçekleştirilmesi öneriliyor. Üstün teknolojiye sahip olan Arçelik markalı çamaşır makinesinin gürültülü çalışmasının nedenlerine ilişkin olarak bilgi deneyim sahibi olan alanlarında uzman ve deneyim sahibi teknik personeller, bölgede her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçları ile en kısa süre içerisinde adrese ulaşacağından, makinenin gürültülü çalışması probleminin çözümü de son derece kısa süreler içerisinde sağlanmaktadır.

Çamaşır makinesinin gürültülü çalışmasında Arçelik Servisi merkezinde genel olarak yatak rulmanları arızası görülmektedir. Makine motoru ile kasnak arasında bulunan kayış, deneyimli ekiplerce çıkartılarak makine tamburu el yardımıyla döndürülüyor. Eğer bu döndürme esnasında gürültü yatak rulmanlarından gelmekte ise yatak keçe ve rulmanları için değişim gerçekleştirilir. İkincil olasılık olarak ise tambur yatak gövdesinde gevşeme meydana gelmiş olabileceğini değerlendiren teknik personeller, iyice sıkarak çözümü sağlamaktadır. Ancak sorun buralardan kaynaklı değilse makinenin yıkama motoru rulmanlarında arıza olabileceğini değerlendirerek, motoru kayışa takmadan çalıştıran ekipler, sesin motor rulmanlarından geldiğini belirlemesi durumunda motor rulmanlarını değiştirmektedir. Bir diğer olasılık olarak ise makine kazanını tutan ve dönüşü rahat biçimde gerçekleştirebilmesine yardımcı olan amortisörlerde arıza kontrolü yapan teknik ekipler, arızalı olması durumunda amortisörleri de yenisiyle değiştirerek, makinenin gürültülü çalışması problemini çözüme kavuşturmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.