Çamaşır Makinesi Kazanı Dengesiz Dönüyor?

Çamaşır makineleri 21.yüzyıl dünyasında çok önemli kolaylıklar sağlayan beyaz eşya teknolojilerinin yaygınlaşmasında ve dünyanın her yerinde günümüzdeki yüksek seviyedeki kullanım popülerliğine ulaşması konusunda son derece etkili olmuştur. Her geçen gün hızla gelişen teknoloji ile birlikte akıllanan çamaşır makineleri ile birlikte günlük yaşantı içerisinde fazlasıyla vakit alan ve yorucu olan çamaşır yıkama eylemlerini daha hızlı, daha kolay ve daha iyi bir şekilde yapabilmek mümkün oluyor. Herhangi bir şekilde efor harcanmasına gerek bırakmadan çamaşırların hijyenik hale getirilebilmesini sağlayan çamaşır makinelerinde yaşanacak arızalanmalar ciddi aksaklıklara yol açabiliyorken, Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel çözümler sunuluyor.

 

Çamaşır makinelerinde sıklıkla görülebilmekte olunan kazan problemleri için etkin çözümleri en hızlı şekilde sağlamakta olan Fındıklı Arçelik Servisi merkezi teknolojik altyapısı ve alanlarında uzman teknik personelleri ile çamaşır makinelerinin kazanlarında yaşanan sorunları kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Özellikle de Arçelik markalı çamaşır makinelerinde görülebilmekte olunan makine kazanının olağandışı biçimde bir dönüş gerçekleştiriyor olması sorunudur. Çamaşır makinelerinde meydana gelen bu tip bir problem, makinede çok ciddi bir problemin oluştuğunu gösterdiği gibi hem makinenin daha ciddi zararlar görmesinin engellenebilmesi hem de güvenli kullanım açısından mutlaka profesyonel destek alınması gerekliliği bulunmaktadır.

Bu tip durumlarda alanlarında uzman Arçelik Servisi ekipleri tarafından çamaşır makinesinin kazanı el yardımı ile kapı lastiğinin oradan aşağı ve yukarı yönlü hareket ettirilerek, boşluk olup, olmadığı belirlenmektedir. Eğer boşluk bulunuyorsa ya rulman ya da rulmanların geçmiş olduğu kazan milinde meydana gelen boşluk problemleri mevcuttur. Bunun yanı sıra makinenin üst ya da arka kapağı açılarak, makinenin motoru ve kazanı arasındaki kayışın bağlı olduğu kasnakta sağ ve sol yönde hareket ettirilerek, eğer hareket ediyorsa yine boşluk olduğu anlaşılmaktadır ki bu boşluklar makinenin kazanında kendi ekseni etrafında sabit biçimde dönüş yapamama soruna yol açacağından boşluklar gerekli olan yenileme ve uygulamalar ile çözülerek, yeniden sabit bir eksende dönüşle çamaşırların yıkanması sağlanmaktadır. Bu aşamada gereklilik teşkil eden tüm parça değişimlerinde ise sadece orijinal Arçelik yedek parça kullanımı gerçekleştirilmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.