Çamaşır Üzerinde Neden Deterjan Lekesi Kalır?

Her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan yeni nesil teknolojinin sağlamış olduğu yeni nesil olanaklar ile birlikte artık gündelik ev işlerinde başta bayanlar olmak üzere herkesin son derece pratik çözümlerden yararlanabilme şansına sahip olabilmeleri sağlanıyor. Özellikle de eski tekniklere göre ev işlerinin daha hızlı ve daha kolay bir şekilde olduğu gibi çok daha kaliteli şekilde yapılabilmesine yardımcı olan yeni nesil beyaz eşya teknolojileri arasında çamaşır makineleri son derece yoğun kullanımı ile öne çıkıyor. İleri nesil teknolojiye sahip olan Arçelik markalı çamaşır makineleri ile tüm çamaşırlara özel olarak en verimli ve en kaliteli yıkamayı sağlayacak yıkama programları kullanılabiliyor. Ancak zaman içerisinde çamaşır makinesinin çamaşırlarda deterjan lekesi bırakması problemi ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu tip bir durumda Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunuyor.

 

Çamaşır makinelerinin yıkama programı sonrasında çamaşırların makineden çıkartılması sonrasında üzerinde deterjan lekesi bırakmış olması mutlak suret ile ciddiye alınması gereken ve çözümü için önem gösterilmesi gereklilik teşkil etmekte olan bir problemdir. Çamaşır makinesi arızaları içerisinde en sık şekilde Sarıgazi Arçelik Servisi merkezine gelen arızaların başında gelen bu tip bir problem için alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan profesyonel teknik ekipler ile hızlı ve etkin bir şekilde çözüm sağlanıyor. Bu kapsamda çamaşır makinesinde yıkama sonrası çamaşırlarda deterjan lekesi kalması problemi için makinenin suyu az alma olasılığı veya suyu yeterli seviyede ısıtamaması ya da suyu hiç ısıtamamadan kaynaklı olarak meydana gelebildiği değerlendirilir.

 

Alanlarında uzman Arçelik Servisi merkezi teknik ekipleri tarafından çamaşır makinesinin su musluğunda tazyik şiddetine bakılır ve daha sonra su giriş ventili problemleri değerlendirilir. Eğer sorun su miktarından kaynaklı değil ise suyun ısınmaması ya da yeterli seviyede ısınmaması sorununa yönelik olarak çamaşır makinesinin rezistans ve termostat parçalarında gerekli olan kontroller yerinde gerçekleştirilir. Eğer herhangi bir arıza mevcut ise hem ekonomik hem uzun vadeli hem de kaliteli bir çözüm oluşturulabilmesi hedefi ile teknik personeller tarafından orijinal yedek parçası ile değişimi gerçekleştirilerek, sorun çözülmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.