Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi Açılmıyor Temizleme

Çamaşır makinemiz bazı durumlarda kirli suyu dışarı atamaz. Böyle durumlarda servis çağırmadan önce sizin yapabileceğiniz işlemlerin başında “pompa filtresi temizleme” işlemi gelmektedir.

Çamaşır makinesi yıkama programını bitirmiş olup içindeki suyu dışarı atamaz ve sıkma yapmazsa bilin ki suyunu dışarıya atamıyor. Böyle zamanlarda makinenizin marka ve modeline göre sağda veya solda olabilir, pompa filtresinin dış kapağını görebilirsiniz. Bu kapağı açın, orda yuvarlak filtre göreceksiniz. Filtreyi saat yönüne çevirin ve kendinize doğru çekin. Çıkması lazım. Eğer çıkmıyorsa toka gibi sert cisim gelmesine engel oluyordur. Kesinlikle zorlamayın. Filtreyi kırarsınız. Pompaya gelen hortumlarla birlikte sökün ve hortum girişlerinden temizliğe başlayın. Filtrenin gelmesine engel olan cismi alın ve filtreyi çıkarıp temizleyin.

Filtreyi temizledikten sonra, söktüğünüz işlme sırasına göre yerine geri takın. Filtre kapağının yerine tam oturduğuna emin olmalısınız. Aksi taktirde makineniz su akıtacaktır. Sonrasında makinenizi çalıştırıp su aldırın ve sonrasında “pompa” programına alarak su tahliyesi işlemini test edinz. Eğer makineniz başarılı bir boşaltma işlemi gerçekleştirdiyse tebrikler makinenizi tamir etmeyi başardınız demektir.  Bütün yaptıklarınıza rağmen makineniz düzelmediyse http://www.arcelikservisi.tv  linkineden Arçelik Servisi çağırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.