Düzenli Klima Bakım ve Temizliğinin Önemi

Klima teknolojisi, dünya genelinde yoğun ilgi görüyor olması ve günlük yaşantı içerisinde karşı karşıya kalınan ısınma veya serinlenme sorunlarına yönelik olarak son derece profesyonel ve modern koşullarda çözümler oluşturuyor olması nedeni ile yaygın olarak tercih edilen klimalarda bakım uygulamalarına da önem verilmesi çok büyük bir önem arz etmektedir. Klimaların teknolojisi gereğince özellikle bulunduğu mekanın çevresel koşulları başta olmak üzere yoğun kullanım gibi pek çok faktör dolayısı ile bakım ve temizliğin düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunuyor. Aksi halde üstün teknolojiye sahip olsa da zaman içerisinde Arçelik klima arızası ile karşı karşıya kalınabiliyor. Arızalanan klimalar için profesyonel çözüm uygulamaları Arçelik Klima Servisi aracılığıyla kullanıcılara sunuluyor.

 

Klima bakımı hassas şekilde gerçekleştirilmesi de ayrı bir önem taşıyan noktalar arasında yer alıyor. Özellikle de klimanın filtre kısmının dış cepheden gelen toz gibi yabancı cisimler dolayısı ile zaman içerisinde oluşan birikmeden kalın bir katman haline gelir. Bu durum hava çıkışını engellediğinden klimanın hem sıcak hem de soğuk üfleme performansını yüksek düzeyde düşürecektir. Bunun önlenebilmesi için yılda en az 2 defa olacak şekilde Arçelik klimanın filtre temizliğinin yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylelikle hem tam performans çalışmasının olağandışı biçimde engelleniyor olmasından dolayı meydana gelebilecek klima arızalarının önüne geçilebilmesi hem de her zaman tam performansın alınabileceği son derece verimli bir klima kullanımı gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Arçelik Servisi tarafından Arçelik klima bakım ve temizliği hususunda zaman sorunu yaşayan veya pek çok farklı etken dolayısı ile bireysel olarak yapamadıkları durumda da profesyonel çözümler sunuyor.

 

Bölgesel bazda dünya standartlarında servis çözümleri sunmakta olan Arçelik Servisi merkezinin sunmuş olduğu profesyonel servis uygulamalarına gereksinim duyulması durumunda 7 gün 24 saat kesintisiz olarak iletişim kurulabilecek çağrı merkezine başvuru gerçekleştirilebiliyor. Sadece orijinal Arçelik yedek parçalarının kullanımının gerçekleştirildiği, her zaman güler yüzlü ve kaliteden ödün vermeyen müşteri memnuniyeti odaklı servis hizmetleri ile Arçelik markalı klimaları çok uzun süreler yüksek performans alarak kullanımının gerçek olması da en etkin biçimde sağlanıyor.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.