En Kolay Fırın Silme Önerileri

            Fırın temizlemek kadınlara epeyce zahmetli geliyor. Bayanlar en fazla bu temizliğin zorluğundan ve zaman aldığından bahsediyorlar. Ancak bir takım püf noktaları var ki bu püf noktalarına uyularak fırın hem ek olarak temiz olabiliyor aynı zamanda çok kısa zamanda temizlenebiliyor.

Fırınlarda yapılmış kalan yemeklerden akan yağlar, yanıklar, kokular ve paslı lekeler epeyce güçlük yaratıyor ve o fırınları temizlemeden yeniden gıda pişirmek de sağlıklı tarafından hiç de harika bir yol olmuyor. Bayanlar fırın silme işini genel itibariyle en sona bırakıyor ve zor bir iş olarak gördükleri için en pis duruma gelmelerini bekliyorlar. Ancak bu andan itibaren bunlara hiç sebep yok. Vereceğimiz ipuçlarıyla hem kimyasal olmadan epeyce naturel yollarla fırın temizlemek olası oldu aynı zamanda defalarca temizleyebileceğiniz kısa bir zamanda tüm temizlik işlemi tamamlanabiliyor. Şuanda temizlik önerilerimize geçelim.

Öncelikle elektrikli fırınlar için amonyaklı temizlikten bahsedelim. Önce fırınınızı 65 derecede ısıtın ve fırın tamamiyle ısındıktan hemen sonra kapatın. Fırının üst bölümünü ufak bir kâsede amonyak koyun ve alt bölümüne da bir ufak tencere içerisinde eskiden kaynatmış olduğunuz ısısı yüksek suyu koyun. Sabaha civarında fırının kapağı kapalı bir biçimde bekletin. Sabahleyin da belli bir süre havalandırdıktan hemen sonra ılık suyun içine belli bir süre amonyak ve belli bir süre da bulaşık deterjanı koyarak fırınınızı silin. Ve işte bu civarında. Yanlızca bu yöntemi kesinlikle gazlı fırınlarda kullanmayın.

Fırınınızdaki yiyecek artıklarını veya tortuları kâğıt havluyla temizlemek adına dergi parçalarıyla temizleyin. Bu fırınınızdaki yiyecek artıklarını ve tortuları çok ek olarak iyi toparlayacaktır.

Fırında yağı akan veya suyu akan yemekler yaptığınızda fırının içi kurumadan bu bölgelere tuz serpin. Nedeni Ise tuz lekelerin fırına işlemesini önlüyor. Daha Sonra fırın soğuduğunda bir bezle bu lekeleri ek olarak kolay silebilirsiniz. Bu Biçimde ovalamanıza da sebep kalmaz.

Sirkenin temizlikteki gücünü kesinlikle duymuşsunuzdur. Üstelik birden çok beyaz eşyanın harici yüzeyini de sirke ile temizlediğinizde çok ek olarak parlak bir görünüm elde edersiniz. Bu metot fırın içerisinde de olabilitesi yüksek. Sirkeye batırılmış kalan bir bez ile yağ ve öteki lekeleri çok ek olarak kolay bir biçimde hiç zorlanmadan çıkartabilirsiniz. Bu Biçimde kendinizi yormadan fırını ek olarak kolay ve kısa bir zamanda temizlemiş olursunuz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.