İyi İş Yönetimi

 İstanbul’un ilçeleri içerisinde birçok sayıda girişimci çeşitli iş kollarında yepyeni çözümler geliştirmek üzere çalışma yürütmektedir. Bu çözümler içerisinde en güzel çözümlerin oldukça başarılı bir çalışma biçimiyle Arçelik servisi aracılığıyla yürütülmekte olduğu görülmektedir. Arçelik servisi ekibini diğerlerinden ayıran özellikler nedir? Arçelik servisi çalışma ilkleri durumundan diğerlerinden ne şekilde ayrılır?

            Arçelik servisi firmasının çalışma biçiminde onu diğerlerinden değişik kılan özelliklerin en başında kıymetli bir yaratıcılık ürünü olan gezici ekipler gerçeği bulunmaktadır. Tamirat ve onarım faaliyetlerinin tamamı için istihdam edilen tecrübeli ekipler haftanın her bugünü ve günün her saatinde çeşitli şekillerde müşterilere hizmet vermektedir. Gezici ekip kurmanın maliyeti düşünüldüğünde getirilen bu hizmetin bir hayli maliyetli bir projenin bir sonucu olduğunu tanımlamak kuvvet değildir. Ancak bunun için rapemn bu hizmet biçiminin çeşitli tamirat ve bakım hizmetlerine yansımamamsı da bir hayli onay edilesi bir çalışma ilkesidir.

            Diğer taraftan Arçelik servisi ekibini diğerlerinden ayıran özelliklerin en başında sayılan 2. bir husus da bu servisin çalışma biçiminin web ve telefon aracılığıyla doğrudan kontak şatrtlarının benimsenmesidir. Çabuk bir mobilizasyon için olmazsa olmaz derece mühim kalan web teknolojilerinin firma aracılığıyla tüketimi bir teknik servis firması için hayli etkileyicidir. En başından almak gerekirse bir teknik servis firmasının yapması gerekli olan illerin en başında iştirak eden faaliyetin alana yayılması ve tam mobilizasyon için web üzerinden hizmet isteği yapılması şartları anlaşılacaktır. Öte taraftan hizmet taleplerinin çabuk bir şekilde görüntülenmesi  ve müşteriye çabuk bir şekilde dönüş yapılması ek olarak alandaki ekiplerin dosdoğru noktalara kanalize edilmesi de harika bir büro çalışmasının bir sonucudur. İşte bu çalışmalarla Arçelik servisi diğerlerinden ayrılmaktadır.

            Bu özelliklere eklenince bir husus da şirketin benimsediği cazip fiyat ilkesidir. Her çeşitli hizmeti için gayet cazip fiyatlarla personel Arçelik servisi firması mahalle aralarındaki buzdolabı ve tv tamircilerinden dahi cazip fiyatlarla hizmet vermektedir. Hatta maliyetin çok yüksek olduğu bir bölgede çok yüksek iş gücü kullanımıyla yapılmış olan bir etkinlikte işlerin bu denli ucuza halledilmesi hayli alıcı olabilir. Bu statü müşterileri servisin birer reklam sorumlusu haline getirmektedir. Bu servis hizmetlerinden yararlanan her bir alıcı şirketin gelişimine katkın sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.