Klimanın Uzaktan Kumandası Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

klima servisi

Klimalar, uzaktan kumanda vasıtası ile her noktadan rahatlıkla kullanım sağlar. Özellikle de yüksek konumlu pozisyonlarda kullanılması gerekliliği dolayısı ile çalıştırma fonksiyonlarından, sıcaklık değer ayarlamalarına kadar her işlem uzaktan kumandalar vasıtası ile yapılabiliyor. Ancak zaman içerisinde uzaktan kumanda ile klimadan tepki alınamaması gibi bir problem ile karşı karşıya kalınabiliyor. Göztepe Arçelik Servisi merkezine, tüketicilerden uzaktan kumandanın çalışmaması ile ilgili olarak çok sık olarak arıza bildirimi/talebi gelmektedir. Bu kapsamda uzaktan kumandanın çalışmaması yani klima ünitesinden tepkinin uzaktan kumanda ile alınamaması durumunda yapılması gereken bazı kontroller bulunmaktadır.

Bu söz konusu kontrollerin ilk sırasında ise klimanın uzaktan kumandasının pillerinin kontrol edilmesi geliyor. Klimanın uzaktan kumandasının enerjisini sağlayan piller bulunmaktadır. Bu pillerin bitmesi durumunda klimanın çalıştırılabilmesi mümkün olmaz. İşte bu durumda mutlaka pillerin değiştirilerek, çalıştırmanın denenmesi gerekmektedir. Klimanın uzaktan kumandasının pillerinin değiştirilmesine rağmen halen tepki alınamıyor ise klima ünitesinin elektrik, alıp, almadığının kontrol edilmesi gerekir. Eğer klima elektrik almıyor ise elektrik almamasına neden olan etkenler kontrol edilmeli, elektrik alıyor ise mutlaka profesyonel ve kurumsal Bulgurlu Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

Uzman teknisyenlerin görev aldığı Ümraniye Arçelik Servisi hizmetlerinde klimanın uzaktan kumandası arızası veya klima ünitesi üzerindeki sinyal alan parça arızası olasılıkları değerlendirilir. Gerekli kontroller adreste/yerinde gerçekleştirildikten sonra tüketiciye tespit edilen arıza ve bu arızanın giderilmesi için gerekli olan işlemler konusunda detaylı bilgilendirme sağlanır. Bu şekilde alınan onayın ardından klimanın arızasının onarımı için gerekli olan müdahaleler yerinde gerçekleştirilerek, yeniden aktif şekilde uzaktan kumanda ile klimanın yönetiminin gerçekleştirilebilmesi sağlanır. Klimanın arızasının onarımından sonra 1 yıllık garanti desteği de tüm tüketicilere sağlanır. Böylelikle tekrarlayan arızaların tüketiciler açısından mağduriyet teşkil etmemesi ve son derece kaliteli klima servis hizmetlerinin tüm tüketicilere etkin bir şekilde ulaştırılabilmesi sağlanabilmektedir. Uzman teknisyenler tarafından tüm bu süreç hızlı ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla gerçekleştirilir. Böylelikle tüketicilerin çok ekonomik şekilde dünya standartlarına uygun klima arıza onarım hizmetlerinden yararlanabilmesi noktasında etkin bir alternatif oluşturulur. Üstelik 7/24 iletişim hatları üzerinden kolay bir şekilde klima arızası bildirimlerinin gerçekleştirilebilmesi imkanı da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.