Kombi E10 Hata Kodu Neden Olur? Nasıl Çözülür?

Kombilerde hata kodları, son derece önemli bir yeniliğin öncüsü oluyor. Özellikle kullanıcıların çok daha basit ve çok daha güvenli bir şekilde kombi kullanımı gerçekleştirebilmesine yardımcı olan kombi hata kodları sıkça kullanılıyor. Kombi cihazlarında herhangi teknik bir sorun meydana gelmesi veya işlem sorunlarının söz konusu olması durumunda gösterge panelinde farklı hata kodları yanar. Bu şekilde dijital gösterge panelinde yanıp, sönmeye başlayan hata kodu ile kullanıcının bir sorun olduğuna ve bu sorunun hemen hemen hangi işlem ya da parçadan kaynaklı olduğuna dair bilgi edinebilmesini sağlıyor. Bu noktada kombi hata kodlarının anlamları kullanma kılavuzlarında yer alır. Göztepe Arçelik Servisi merkezimiz kombi E10 hata kodu için çok sık şekilde başvuru gerçekleştirilmektedir.

Kombi E10 Hata Kodu Nedir?

Kombi cihazlarında sıkça görülebilen hata kodlarından birisi de E10 hata kodudur. Kombinizin gösterge panelinde E10 hata kodunu alıyorsanız, kombinizin basınç seviyesi ile ilgili olarak bir sorunu bulunmaktadır. Özellikle de kombinizin basınç seviyesi düşmüş anlamına gelmektedir. Normal bir kullanım sırasında kombilerde bulunan basınç seviyesinin basınç göstergesindeki 1 bar ile 1.5 bar aralığında olması gerekir. Eğer basınç seviyesi 1 barın altına düşürse, kombi gösterge panelinde E10 uyarısı yanıp, sönmeye başlar. Böyle bir durumda kombinizin basınç seviyesinin yükseltilmesi gerekmektedir. Göztepe Arçelik Kombi Servisi profesyonel hizmetlerinden destek almaya gerek olmadan da kombilerin basınç seviyesini yükseltebilmek mümkündür.

Kombi E10 Hatası Çözümü

Kombinizin gösterge panelinde E10 hata uyarısını veriyorsa ilk yapmanız gereken kombinizi kapatmak olacaktır. Kombinizi kapattıktan sonra bu basınç seviyesi düşmüş olduğundan kombinizin alt kısmında bulunan ve modeline göre değişkenlik gösterecek şekilde kırmızı, siyah veya mavi renkteki vanayı sol yönde çevirmelisiniz. Bu şekilde kombinizin içerisine su akışını sağlayabilirsiniz. Aynı anda basınç göstergesini kontrol ederek, 1.5 bar seviyesinin birazcık üzerine çıkana kadar su akışını kesmemelisiniz. Bu seviyeye ulaştığında vanayı sağ yönde çevirerek, su akışını kesebilirsiniz. Bu şekilde kombinizi tekrar çalıştırdığınızda E10 hata uyarısı gidecek ve basınç göstergesi 1-1.5 bar aralığında kalacaktır. Eğer bu işlemle çözüm sağlayamazsanız Kombi Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmalısınız.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.