Kombi Kullanımı ve Püf Noktaları

  Ülkemizde ısıtma ve iklimlendirme pazarında büyük bir potansiyel duruma gelen kombilerin iyisi veya kötüsü diye bir şey yoktur . Her biri harika cihazlardır . Isı pazarında önde gelen kuruluşlar zamanla siz tüketicilerimize en iyi olanını vermek amaçlı yarış halindeler bu harika ürünleri ne şekilde kullanabiliriz ve ne tür cihazlar tercih edebiliriz .

            Geceleri Kombi Kullanımı

            Geceleri kombiyi ne şekilde bir ayarda bulundurarak hem bir ısıyı benzer oranda tutup hem bir de uygun fiyat olmasını sağlayabiliriz? Binanın harici hacminin soğumaması amaçlı ,  geceleri en düşük düzeyde ısıtmak yeteri kadar olacaktır .  Nedeni Ise şayet geceleri düşük bir derecede çalıştırmazsak kombimizi ,  kullanım saatlerinde kombiyi çalıştırdığımızda bina blokunun ısınması epeyce gün alır .  Ve enerji tüketimi büyük oranda artar .  Öneri edilen 50 derecedir .  50 derecenin altında doğalgaz kullanımında bacalarda yoğuşma olup ve baca konjeksiyonuna kayıp verir . Evimiz birçok ilgisiz olduğu amaçlı devamlı olarak kombiyi açık tutmak zorunda kalıyoruz .

            Kombiyi sabaha kadar yakmanın bir zararı olur mu?

            Öncelikle gece boyunca yakmanın bir sakıncası bulunmakatadır. .  Tek evde devamlı olarak yakıp ısınamıyorlarsa ,  yapılmış olan sistemle ilgilenen bir yanlışlık vardır .  Bu yanlışlık da radyatörlerinin yetersiz olması bulunabilir .  Kombisinin yeteri kadar derecede ısıtamıyor olması bulunabilir .  Devir daim pompasının basıncının ve veriminin azalması bulunabilir .  Bu açıdan teknik servisin gelip kontrol etmesi gerekiyor . Baca temizliği ihmal edilmemeli,   yılda bir kez İtfaiye Müdürlüğü ile irtibata geçilerek baca temizliği yaptırılmalıdır.   Depremden önce gaz tesisatınızın ana kapama vanası yerini öğreniniz.Doğalgaz yakıcı cihazlarınızı,   su ısıtıcılarınızı,   duman bacalarını,   havalandırma menfezlerini kontrol ediniz.  Binalarda Isı Yalıtımı Yöntemiyle ısınma veriminin arttırılması bilindiği benzer binalar; pencereler,   harici duvarlar,   merdiven,   daire duvarları,   tavanlar,   ısıtılmayan hacimler üzerindeki döşemeler,   zemine oturan döşemeler ve açık geçitler üzerindeki döşemelerden ısı kaybetmekte ve bu sebeple binaların yakıt faturası birçok çok yüksek gelmektedir.

            Burada yer alan bir çok bilgi temel bazı uzmanlık alanları kullanılarak hazırlanmış bilgilerden elde edilmiştir. Burada yer alan bir çok bilgi her geçen gün daha da önemli hale gelmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.