Kombi Yaz Modundayken Petekleri Neden Isıtır? Yaz Modunda Petekleri Isıtma Sorunu Nasıl Çözülür?

Gelişen teknolojileriyle birlikte günümüzde kombiler, farklı kullanım ihtiyaçlarına dinamik şekilde yanıt verebilme potansiyeli kazanıyor. Özellikle gelişmiş özelliklere sahip yeni nesil dijital kombi cihazları sayesinde çok daha özellikli ve çok daha spesifik bir kullanım standardının yakalanabilmesi mümkün oluyor. Yeni nesil kombi modellerinde mevsimsel olarak farklı kullanım ihtiyaçlarına göre kullanım gerçekleştirilebilmesini sağlayacak özelliklere yer veriliyor. Bunlar arasında da kombi yaz modu dikkat çekiyor. Ancak Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimizde kombi yaz modu ile ilgili petekleri ısıtması şeklinde şikayetler sıklıkla gelmektedir.

Kombi Yaz Modunda Neden Petekleri Isıtır?

Kombi yaz modu sayesinde tasarruflu bir şekilde yaz aylarında sıcak su ihtiyaçlarının karşılanabilmesi sağlanabiliyor. Bu süreçte kombi peteklere sıcak su göndermediğinde, petekleri de ısıtmak için enerji sarfiyatı gerçekleştirilmemiş oluyor. Ancak kombinin yaz modunda kullanımı esnasında peteklerinde ısınması şeklinde bir durumla karşılaşılabiliyor. Bu durum aslında hem arıza hem de arıza değildir. Çünkü kombi yaz modundayken yakın konumdaki petekleri ısıtabilir(sınırlı süreyle). Ancak bu durum sınırlıdır, kısa sürede geçer ve olağandır. Bununla birlikte kombinin tüm petekleri de yaz modunda çalışırken ısıtması söz konusu olabiliyor. İşte bu cihazınızda teknik bir arıza olduğunu gösterir ki müdahale için profesyonel Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru yapmanızı gerektirir.

Kombinin Yaz Modunda Petekleri Isıtması Sorunu Nasıl Çözülür?

Kombinizin yaz modunda petekleri ısıtmasına neden olabilecek birden fazla olasılık söz konusudur. Ağırlıklı olarak kombinizin üç yollu vana arızası, ana kart arızası ve sensör arızası bu şikayetle karşı karşıya kalmanıza neden olur. Kombinizin yaz modunda çalışırken petekleri ısıtması genellikle bu 3 arızadan birisinin meydana gelmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Eğer kombinizin üç yollu vanasında veya sensörlerinde bir arıza mevcut ise Kombi Servisi personellerimiz tarafından ilgili parçalar yerinden sökülerek, yerlerine orijinal yedekleri takılır. Bu şekilde sorunun hızlı, kaliteli ve ekonomik şekilde çözümü sağlanır. Eğer cihazınızda kart arızası mevcut durumda ise uzmanlarımız tarafından öncelikle onarım müdahalesi gerçekleştirilir. Bu işlemin yeterli kalmaması durumunda değişim işlemi kombi ana kartına uygulanır. Çünkü bu işlem yüksek maliyet oluşturabilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.