Kurutma Makinesinin Uzun Sürmesi Nedenleri ve Çözüm

Arçelik çamaşır makinelerinden gayet memnun olduğumdan ve özellikle büyükşehirde çamaşır kurutma işlemi gerçekten çok ciddi bir sorun halini alabildiğinden Arçelik 2772 kt kurutma makinesi aldım. Servis gerçekten fazlasıyla ilgilendi geldi ve makinenin kurulumunu sorunsuz bir şekilde yaptı ki bende uzun süredir herhangi bir problem yaşamadan kullanıyordum. Ancak son zamanlarda makinenin kurutma işlemi çok ama çok uzun sürüyor. Normal kullanımda gerçekten çok yüksek elektrik tüketimi olmayan bir makine ancak son zamanlarda kurutma işlemi uzadıkça, tükettiği elektrikte artıyor ve faturada doğrudan etkilerini görebilir duruma geldim. İlk başlarda uzun sürmesini anlayamamıştım ama standart kurutma programının ilk zamanlarıyla, şimdi arasında çok uzun farklar var.

 

Arçelik çamaşır makinesini çok uzun süredir kullanıyorum ve herhangi bir problemle karşılaşmadım ve gerçekten iyi bir yıkama yapıyor. Ancak kurutma makinesi çok kısa süre içerisinde sorun yaşatmaya başladı ki makineden soğumama neden oldu. Bu yüzden sorunu nasıl çözebileceğime dair araştırma yapmaya başladım. Bu konuda daha önce sorun yaşamış ve çözmüş kişilerin deneyimleri üzerinden yürümeye karar verdim ki kurutma makinelerindeki lif gözeneklerinin çok sık tıkandığını öğrendim. Lif filtresinin tıkanmasını ılık suyla filtreyi yıkayarak, geçirmeyi başardım. Aslında çok basit bir çözümü olan problem yüzünden uzun süredir hem zaman kaybı yaşıyor hem de yüksek elektrik tüketimiyle karşı karşıya kalıyordum.

 

Ancak özellikle internetteki kurutma makinesi arızaları ile ilgili olarak çok geniş ancak kirlilikten öteye gitmeyen bilgiler içerisinde hem hızlı doğru hem de hızlı yardımları ile Arçelik Servisi basit problemi olması gerektiği gibi basit şekilde çözebilmeme yardımcı oldu.

 

Arçelik 2772 kt kurutma makinesi kullanan ve lif filtresi gözeneklerinin temizliğiyle sorunu çözemeyenler de Arçelik Servisi önerileri doğrultusunda;

 

*Filtre çekmecesi tıkanması ki basit şekilde sünger ve bez yardımıyla filtre bezini temizlemek mümkün.

 

*Kurutma makinesinin havalandırma bulunan cephesinin önünde engelleyici eşya bulunması. Bu zaten kurutma makinesi kullanımında yapılan en yaygın hatalardan birisiymiş ki eşyayı oradan kaldırarak, çözülebiliyor.

 

*Bir diğer havalandırma sorunu da makineyi kurduğunuz yer oluyor. Eğer bu alan çok dar ve küçükse yeterli havalandırma sağlanamadığından kurutma işlemi çok uzun olabiliyor. Bunları uygulayarak sorunu kolayca çözebileceğiniz gibi eğer sorun çözülmezse Arçelik Servisi iletişim hattına başvurabilirsiniz. Gerçekten oldukça yardımcı oluyorlar.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.