Çamaşır Makinesi Kazanı Dönmüyor ve Nasıl Çözülür?

Çamaşır makineleri günlük yaşamın en önemli yardımcılarından birisidir. Teknoloji, modern yüzyıl dünyasında günlük yaşantı içerisinde meydana gelen ihtiyaçların karşılanması hedefi doğrultusunda gelişimini şekillendiriyor. Bu çerçevede de yaşam alanlarında tüm ev işlerinin daha hızlı ve daha kolay şekilde gerçekleştirilebilmesine yardımcı olacak niteliklerde beyaz eşya teknolojilerinin gelişimi gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda da çamaşır makineleri evlerde, özellikle ev hanımlarının en büyük yardımcılarından birisi olarak öne çıkıyor. Ancak her ne kadar ileri nesil teknolojiye sahip olsa da zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor ki Arçelik Servisi merkezinde en sık şekilde karşılaşılan arızalanmaların başında da çamaşır makinesi dönmüyor sorunu geliyor.

 

Yaygın biçimde görülebilen bu çamaşır makinesinin kazanı dönmüyor veya sıkma yapmıyor ya da su alıyor ve öylece duruyor sorunları Arçelik Servisi merkezinde en sık görülen arızalanmalarda birisi olarak öne çıkıyor. Sıklıkla karşılaşılan çamaşır makinesi arızası olan bu sorunda çamaşır makinesi kazanı dönmüyor ve sadece su alarak bekleme yapıyor ise ilk olasılık olarak makinenin motor ve kazan arasında dönüşü sağlayan kayışın kopmuş veya yerinden çıkmış olmasıdır. Makinede bulunan kayışlar genel olarak kolaylıkla kopmaz ve kazana herhangi bir şey sıkışması durumunda zorlanmadan kaynaklı olarak kopabilir. Bu noktada deneyimli servis personelleri tarafından çamaşır makinesi kazanında sıkışmaya neden olan söz konusu durum hakkında detaylı incelemeler yapılır ve daha sonra ise çamaşır makinesinin üst kapağı açılarak yerinden çıkan kayış takılır veya kopan kayış yerine yenisi takılarak, sorunun çözümü sağlanır.

 

Çamaşır makinesi dönmüyor sorunu için diğer bir olasılık ise çamaşır makinesinin motoruna veya kartına doğru giden kablolardan herhangi birisinde kopma veya yerinden çıkma durumunun söz konusu olmasıdır. Bu durum genel olarak kazan amortisörlerinin bozuk olduğu çamaşır makinelerinde sıklıkla görülmektedir. Makinenin sıkma esnasında fazla ses ve sarsıntı yapmakta ise çevreye kablo çıkartma veya kopartma gibi olumsuz etkilerde bulunmuş olabilir. Bu durumda Uğurmumcu Arçelik Servisi profesyonel ekipleri tarafından çamaşır makinesinin yerinden çıkan kablosu yerine takılır ya da kopan kablonun yenisi ile değişimini gerçekleştirerek, arızayı gidermektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.