Klimanın Sigortayı Attırmasının Nedenleri ve Çözümü

klima servisi

Günlük yaşantı içerisinde yaygın olarak kullanılmaya başlanan ve yaşamın her alanında son derece yoğun ve sık bir şekilde karşı karşıya kalınan beyaz eşya teknolojilerinden birisi olarak öne çıkan klimalar, günümüz modern yüzyıl dünyasında son derece hızlı bir gelişim geçiriyor. Akıllı teknolojinin sağlamış olduğu hızlı gelişim süreci ile birlikte evlerde, ofislerde ve hatta yaşamın her alanında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan Arçelik klima modelleri ile birlikte ısınma ve serinleme gereksinimlerini son derece modern koşullarda gerçekleştirebilme şansına sahip olunabiliyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl dünyasında son derece yoğun ve sık bir şekilde klima teknolojilerinin kullanımı gerçekleştiriliyor. Günümüzde sıklıkla kullanılmakta olunan Arçelik markalı klima modellerinde meydana gelen problemlere yönelik olarak son derece profesyonel çözümler Arçelik Servisi merkezi tarafından sağlanıyor.

 

Klimaların yüksek teknolojisine uygun standartlardaki servis altyapımız ile Arçelik markalı klimaların modeli ne kadar yeni veya eski olursa olsun tüm problemlere yönelik olarak profesyonel arıza onarım çalışmaları uzman ekiplerimiz aracılığı ile gerçekleştiriliyor. İleri nesil teknolojik özellikleri ile gün içerisinde ısınma veya serinleme gereksinimlerini mevsimlerine göre karşılayabilme şansı veren klimanın normal kullanımı esnasında aniden meydana gelen problemler için Arçelik Samandıra Servisi merkezimizin profesyonel hizmet çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Arçelik markalı klima modellerinde normal kullanım esnasında karşı karşıya kalınabilen klimanın sigorta attırması problemi için profesyonel çözüm uygulamaları gerçekleştiriliyor.

 

Bu kapsamda da alanlarında uzman, profesyonel seviyede eğitim ile sertifikalı olan Arçelik Servisi teknik uzmanlarımız aracılığı ile normal kullanımda sigortayı attıran klima için ilk olarak besleme kablosunda kısa devre ihtimali değerlendirilerek, besleme kablosunda kontrol uygulanır ve kısa devre mevcut ise doğrudan kablonun değişimi yapılır. Bunun yanı sıra akım taşımakta olan kabloların bağlantı yerinden çıkmış olması durumunda ya da arızalı olması halinde akım taşımakta olan kablolarda da kontroller uygulanarak, çıkan uçların yerine takılması sağlanırken beraberinde kısa devre teşkil eden kabloların yenisiyle değişimi yapılır. Fan motoru sargılarındaki kısa devre olasılığı çerçevesinde de yapılan kontroller sonrasında arıza ya da gövde kaçak mevcutsa yenisiyle değişimi uygulanır. Son olarak ise ekovat sargılarında oluşan kısa devre probleminde kontroller ardından mevcut kısa devrede ekovat değişimi gerekli olan sistem gaz yüklemesi ile yapılır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.