Kombi Çalışıyor, Musluklara Sıcak Su Gelmiyor Çözümü

Isıtma sistemleri olan kombilerin ana görevi sıcak su üretimidir. Sıcak su hem peteklere hem de su tesisatına olmak üzere, istenildiği zaman iletilir. Bu iletim sürekli bir şekilde olabildiği gibi, talep edildiğinde de anlık olarak olabilir. Dolayısıyla hem peteklere hem de musluklara sıcak suyun gönderilmesi normal bir çalışmadır. Ancak peteklere sıcak su gidiyor ama musluklara sıcak su gelmiyorsa, bu durum mutlaka bir veya birden fazla soruna işaret eder. Samandıra Arçelik Servisi teknik personellerinden kış ayları başlamadan önce zamanlı bakım hizmeti talep etmeniz, hiçbir sorunla karşılaşmadan kışı geçirmenizi sağlayacaktır.

Aynı zamanda planlanmış bakım sayesinde, kombinizin en yüksek verimlilikle çalışmasını sağlayabilirsiniz. İlave olarak kombinizin daha uzun kullanım ömrü sunmasını sağlayabilirsiniz. Kombilerin çalışma prensibi, istenildiği zaman sıcak su üretilmesine odaklıdır. Bu suyun hem petek sistemine, hem de tesisata sürekli olarak verilebilmesi gereklidir. Sıcak su üretildikten sonra, her iki tesisata suyun gönderilmesini sağlayan sisteme yardımcı çeşitli ünitelere bulunur.

Musluklara Sıcak Su Gelmediğinde Ne Yapmalıyım?

Musluklara sıcak suyun gelmemesi, çok çeşitli teknik sorunlara işarettir. Bu durumda vakit kaybetmeden Çengelköy Arçelik Servisi çağırılmalı ve sorun giderilmeden önce kombinin çalışması engellenmelidir. Genellikle üç yollu vana adı verilen bir parçanın arızalanması nedeniyle, sıcak suyun su tesisatı yerine petek sistemine karışmasına neden olur. Bu durum aynı zamanda musluklardan sıcak su talep edildiğinde, peteklerin de aşırı ısınmasına yol açar.

Musluktan Sıcak Su Gelmiyorsa Teknik Servise Başvurulmalıdır?

Birçok üniteden oluşan kombi sistemlerinde, herhangi bir parçanın arızalanması ve bu şekilde çalıştırılmasına devam edilmesi, her biri bir öncekinde daha büyük teknik sorunlar oluşturur. Sistemin verimli çalışabilmesi, her ünitenin görevini eksiksiz yerine getirmesine bağlıdır. Musluklardan kombi çalışıyor olmasına rağmen sıcak su gelmiyorsa, vakit kaybetmeden Kombi Servisi, teknik personellerinden yardım talep edilmelidir.

Olası teknik sorunun bir an önce çözümlenmesini takiben, kombinizin verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Kombi çalışıyor ancak petek ya da musluklara sıcak su gelmiyorsa, bu şekilde çalıştırmayı keserek teknik servise başvurmanızı öneririz. Bu sayede olası başka teknik sorunları engelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.